3. Левски прегази със 7:1 отчайващо слабия Етър (СНИМКИ+ВИДЕО)

Левски прегази със 7:1 отчайващо слабия Етър (СНИМКИ+ВИДЕО)

Де Карвальо вкара 4 гола, Вутов с първо попадение в А група, "сините" пак са на точка зад лидера Лудогорец

Левски прегази със 7:1 неузнаваемо слабия Етър (Велико Търново) в последна среща от 14-ия кръг на А група. Базил Де Карвальо наниза 4 гола, Антонио Вутов вкара първия си гол в А група, Илиян Йорданов добави още един, а за капак Ивайло Русев си отбеляза автогол. Резервата Нери успя да вкара за Етър.

С този успех Левски отново се доближи само на точка зад лидера и шампион Лудогорец, който по-рано днес надви Ботев (Пд) с 1:0 като гост след много спорно съдийство на Таско Тасков.

На „Герена” „сините” наложиха тотален натиск още в първите минути, когато стана ясно, че раздираният от проблеми отбор на Етър няма да има сили да се противопостави по какъвто и да било начин.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК!

Левски поведе с първата си голова възможност. Гаджев центрира много добре отдясно, Базил Де Карвальо се измъкна от прекия си пазач и от точката на дузпата вкара с глава в горния ъгъл, а вратарят Велимирович не успя да избие – 1:0 след 16 минути.

Дъстли Мулдер и Гаджев стреляха неточно, а Гаджев и Прохазка си попречиха и пропиляха страхотен пас на Илиян Йорданов от фланга в наказателното поле.

Де Карвальо бе оставен сам, овладя и стреля, но стражът на гостите този път изби с крак в корнер.

Две минути по-късно Левски спечели дузпа. Мулдер гардира топката в наказателното поле, а Гаджалов го блъсна отзад и съдията Борислав Колев посочи бялата точка. Де Карвальо разстреля Велимирович за 2:0 в 34-а, въпреки че черногорецът позна ъгъла.

След подновяването на играта домакините сгрешиха грубо при изнасянето на топката, Четин Садула нахлу и стреля по земя покрай Пламен Илиев, но имаше малшанса да нацели лявата греда.

Минута по-късно интригата окончателно свърши. Рамос изведе Илиян Йорданов срещу вратаря, Велимирович спаси удара му, но при добавката Базил Де Карвальо оформи своя хеттрик.

И след почивката настроението в двата тима не се промени. Левски с лекота стигаше до вратата на гостите, които сякаш се мъчеха на терена.

Антонио Вутов влезе на почивката на мястото на Станислав Ангелов и се включи много активно.

4 минути след паузата Вутов намери Де Карвальо, стрелецът шутира с левия крак, но нацели напречната греда.

Нов гол за Левски падна в 52-ата минута. Гаджев бе сам срещу вратаря малко вдясно, но не се полакоми и пусна на Антонио Вутов в центъра, младокът финтира и с левия крак от десетина метра порази целта – 4:0.

Гаджалов се изплаши от Пламен Илиев и не стреля след това, а реши да подава към Саидходжа и Даниел Димов изби.

Преди да е изминал час игра Де Карвальо вкара пети гол и свой четвърти. Йорданов подаде за голмайстора и той безпощадно се разписа под гредата – 5:0.

Борислав Цонев и Жоао Силва се появиха от пейката, а головете продължиха да валят.

В 67-ата минута Кристовао Рамос се подигра със защитник на аутлинията, остро центрира по земя и Ивайло Русев в опита да изчисти засече в мрежата, като си отбеляза автогол за 6:0.

11 минути преди края Етър се отсрами поне частично след груба грешка на Левски. Пламен Илиев излезе неразчетено, Саидходжа го изпревари, центрира и резервата Нери на празна врата отбеляза почетен гол за 6:1.

До края Илиян Йорданов и Прохазка направиха невероятни пропуски, стреляйки в облаците сами срещу вратаря.

Все пак секунди преди края на добавените две минути Илиян Йорданов сложи края на мача с удар под гредата за крайното 7:1.

Левски е втори с 34 точки, на една зад лидера Лудогорец. Етър е последен с едва 8 пункта.

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия