3. Класика за Литекс срещу Локо (Пловдив)

Класика за Литекс срещу Локо (Пловдив)

Литекс посреща тима на Локомотив (Пловдив) в мач от 25-ия кръг на „А” група, който ще се играе на Градския стадион в Ловеч. Тимът на Станимир Стоилов ще гони задължителна победа, която ще увеличи шансовете му в борбата за зона "Европа".

Литекс победи Локомотив (Пловдив) с класическото 3:0 в среща от 25-ия кръг на „А” група. Домакините бяха по-дейният тим през целия мач, а нападателите на „оранжевите” можеха да отбележат поне още 2-3 гола. Нападателят Крум Бибишков отбеляза първите два гола и даде сериозна заявка за титулярното място в състава на Станимир Стоилов.

Домакините започнаха много устремено мача, а опасен удар на Кишишев бе блокиран от Сингбо. Локо (Пловдив) отвърна с опасно центриране отдясно на Писаров, топката попадна в Караманов, който от границата на наказателното поле стреля над вратата пазена от Голубович. „Оранжевите” постепенно притиснаха своя съперник, а центриранията на Дока и Манолев създаваха много сериозни опасности пред вратата на „смърфовете”.

В 21-ата минута Крум Бибишков бе изведен зад защитата на Локомотив, нахлу в наказателното поле на гостите, но Мартин Сечков го повали на земята. Главният рефер Стефан Спасов не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият Бибишков, който с хладнокръвен изстрел в десния ъгъл на вратата откри резултата. Само пет минути по-късно отново нападателят на „оранжевите” бе в прегръдките на своите съотборници. Том проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, Сандриньо пропусна топката, а оставеният сам Бибишков я прати в опразнената врата.

Домакините продължиха да нападат, а удар на Ивайло Петков от 27 метра бе спасен с вещина от Ставрев. В 38-ата минута Александър Барт проби по дясното крило и центрира в наказателното поле. Националът Станислав Манолев изпревари вратаря Ставрев и с глава направи резултата класически. До края на полувремето тимът от Ловеч можеше да отбележи и четвърти гол, но вратарят на „смърфовете” Ставрев се намеси решително в няколко ситуации.

Второто полувреме започна с опасен изстрел от фаул на Евертон Джилио - Тон, който бе избит в мъка от вратаря Голубович. В 55-ата минута Милутинович центрира от фаул, Пламен Николов не успя да изчисти топката, която попадна в краката на Димитър Илиев. Капитанът на „смърфовете” стреля от 1 метър, но Голубович успя да избие топката в корнер. Три минути по-късно Бибишков бе изведен очи в очи със Ставрев и хладнокръвно прати топката за четвърти път във вратата на Локомотив, но попадението бе отменено заради засада.

В 71-ата минута Станислав Манолев центрира остро в наказателното поле, а Мечечиев в стремежа си да избие топката можеше да си отбележи автогол, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. В последните 10 минути на мача националът Манолев на три пъти стреля много опасно, но изстрелите му не намериха очертанията на вратата на „смърфовете”. В последните минути на мача Марчев и Караманов направиха непростими пропуски, след като от 2-3 метра на можаха да пратят кълбото във вратата на Голубович.

След тази победа Литекс зае 4-ото място в класирането с актив от 45 точки, а Локомотив (Пловдив) остана на 7-ата позиция с 33 т.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза