3. Черноморец се измъчи, но надви Видима (видео)

Черноморец се измъчи, но надви Видима (видео)

Трета поредна победа за "акулите" в "А" група

Отборът на Черноморец победи Видима Раковски с 1:0 в мач от четвъртия кръг на А група „Акулите” бяха по-добри през целия мач, който се игра на стадион „Лазур” в Бургас.

Единственото попадение в мача реализира Адриан Фернандес - Каруча в 52-та минута на мача, а това донесе временното първо място за Черноморец.

Момчетата на Красимир Балъков набраха скорост и записаха трети пореден успех в шампионата, след като само в първия кръг направиха 0:0 с Академик София.Домакините през цялото време атакуваха вратата на Видима и като по чудо резултатът не е бе по-категоричен за състава от Бургас

.„Акулите” демонстрираха по-голямо самочувствие, след като предишните два кръга взеха скалповете на ЦСКА и Левски. На няколко пъти Георги Андонов и Адриан Фернандес излизаха на добри позиции преди почивката, но зрителите на „Лазур” така и не видяха гол през първото полувреме.

Едва в 52-та Черноморец стигна го гола, който им донесе трите точки за класирането. След центриране в наказателното поле от фаул, Траян Дянков върна към точката на дузпата, а Адриан Фернандес с плонж засече за 1:0, съобщи "Дарик".

До края на мача вратаря на Видима спаси още няколко положения. Видима също сътвори две голови положения, но това се оказа недостатъчно, за да стигнат до изравнителен гол.

С успеха в съботната вечер Черноморец излезе начело в подреждането на А група с 10 точки в актива си. За сметка на това Видима Раковски зае 9-а позиция с 5 точки.

Черноморец – Видима-Раковски 1:0
(1:0) Фернандес 52’

Черноморец:
33. Борел 18. Зайц 2. Дянков – к 4. Хайри 6. Старокин 78. Педриня 8. Марсио 30. Дос Сантос (74’ Гонсалес) 9. Фернандес (81’ Моритц) 77. Андонов 13. Тошев (59’ Паланков);

Мениджър: Красимир Балъков;

Видима:
22. Илиев 25. Панов 26. Траянов 14. Станков 6. Бранеков 5. Стойчев – к 7. Велев (78’ Владимиров) 8. Пекин 10. Заков (69’ Владимов) 15. Русев 17. Тодоров;

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза