3. Черно море засили Марек към „Б” група (ВИДЕО)

Черно море засили Марек към „Б” група (ВИДЕО)

"Моряците" временно се изравниха със своя съперник на финала за купата Левски, Славия се спаси и на теория след резултата на "Бончук"

С икономична победа с резултат 2:0 Черно море надви Марек на „Бончук” и на практика ги прати в „Б” група.

Марек се нуждаеше от задължителна победа, за да се доближи на 3 точки от Локо Пловдив и спасителния бряг четири кръга преди края на сезона. Въпреки че дупничани бяха по-агресивни, гостите от Варна откриха след сносна индивидуална акция на Иван Коконов в 27-ата минута. Домакините от своя страна пропуснаха две положения до почивката чрез Рангел Абушев.

Бижев не успя от първия опит да си свърши работата като резерва през второто полувреме, а Гаров тресна гредата от 30 метра. В крайна сметка Бижев беше точен две минути преди края, когато беше изведен от Курьор и прати в ъгъла по диагонала.

Резултатът означава, че Марек остава на 6 точки от Локо Пловдив, който приема Славия по-късно. Последният се спаси и на теория.

Двата отбора си размениха по едно положение в атрактивните начални минути. Манолов стреля в аут от малък ъгъл в 3-ата минута преди секунди по-късно Живко Петков да си поведе дълго свалена топка от Божилов и вратарят Михайлов да я пресече.

Първата реална голова възможност бе за Марек в 7-ата минута, когато гостите и конкретно Кулибали не успяха да изчистят. Рангел Абушев шутира атрактивно от въздуха, но прати на около педя встрани от вратата.

По-опитният и обигран отбор на Черно море откри резултата в 27-ата минута. Живко Петков свали малко след центъра за Иван Коконов, който надбяга Кавдански, нахлувайки в наказателното поле. С удар с левия крак под гредата Коконов не остави шансове на Михайлов, като вкара с помощта на рамката шестия си гол този сезон и във втори пореден кръг.

Голът явно успокои „моряците” и Марек, който логично действаше по-агресивно, пропусна втора чиста възможност точно преди почивката, когато неразбирателство между Венков и вратаря Николов позволи на Абушев да прехвърли излезлия да лови страж, но нападателят отново беше неточен.

Треньорът на Черно море Никола Спасов тръгна да решава мача с включването за второто полувреме на Вилиан Бижев и Себастиан Ернандес. Но домакините продължиха по-агресивната си игра, която принуждаваше гостите да бъркат. При една такава грешка Абушев отново получи възможности пак би в аут.

Черно море пропусна да реши мача 15 минути преди края, когато Бижев беше изведен с пас зад центъра сам срещу вратаря, но не си свърши работата, за която беше пуснат, стреляйки в аут.

Един от последните опити на Марек направи Илиян Гаров, който улучи сглобката с удар от 30 метра. Повече бързина и последен пас липсваха на дупничани, за да се доберат поне до равенството.

В крайна сметка Бижев успя да реши мача две минути преди края след подаване на Курьор и диагонален удар по тревата в левия ъгъл на Михайлов.

Така, Марек натрупа четвърта поредна загуба и остана 11-и със 17 точки, на 6 от Локо Пловдив, който е с мач по-малко. Черно море се изравни временно с Левски, с който ще играе финал за купата, преди мача на "сините" в Хасково в понеделник. Моряците и левскарите имат по 44 точки, съответно на 8-ото и 7-ото място.

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА