3. Черно море започна със загуба в контролите

Черно море започна със загуба в контролите

Румънци надвиха „моряците“ с 2 гола за 2 минути

Черно море допусна загуба в първата си контрола от зимната подготовка.

„Моряците“ отстъпиха с 0:2 пред румънския Фарул Констанца в мач, игран на базата в Овидиу.

Варненци стояха добре през целия двубой, но допуснаха два нелепи гола за две минути през втората част.

Черно море стартира по-добре срещата и до 5-ата минута успя да създаде две поредни опасности пред вратата на домакините. Първо Ники Златев проби отляво, напредна към пенала и стреля, но вратарят спаси. Веднага след това Мартин Милушев отправи удар от границата на наказателното поле, но отново стражът на Фарул се намеси подобаващо.

В 11-ата минута “моряците” изпуснаха 100-процентова ситуация. Алекс Фернандес постави началото на страхотна контраатака. Намери Сула, който се освободи и пусна към Милушев, който напредна сам срещу вратаря и подаде на Атанас Илиев в наказателното поле, а стражът на Черно море на празна врата прати топката над напречната греда.

До 30-ата минута „моряците“ диктуваха темпото на терена, но така и не успяваха да завършат подобаващо своите атаки. В 40-ата минута домакините създадоха добра контраатака, която завърши с удар по диагонала, но в аут.

Девет промени в състава на Черно море на почивката. В игра се появиха Християн Славков, Мартин Дичев, Влатка Дробаров, Васил Панайотов, Мишаел Алвес, Велислав Василев, Берк Бейхан, Едгар Пашеко и Исмаил Иса. Единствените, които останаха в игра от първото полувреме, са Виктор Попов и Росен Стефанов.

В 56-ата минута Фарул откри резлутата. Мартин Дичев фаулира футболист на домакините на границата на наказателното поле, а при изпълнението на пряк-свободен удар на Луис Мунтеано реализира за 1:0. Преди да влети в мрежата топката се отклони в стената и излъга вратаря Християн Славков. Само две минути по-късно Фарул отбеляза страхотен гол от 30 метра чрез Дамиен Дусаут за 2:0.

В 78-ата минута Росен Стефанов и Виктор Попов отстъпиха местата си на младите Георги Венциславов и Борис Стойков. В последните 10 минути на срещата домакините създадоха няколко добри ситуации, завършили с удари, които обаче не затрудниха Славков.

Стартов състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Виктор Попов, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Алекс Фернандес, Мазир Сула, Мартин Милушев, Николай Златев, Атанас Илиев

Второ полувреме: Християн Славков, Мартин Дичев, Георги Венциславов, Влатка Дробаров, Васил Панайотов, Мишаел Алвес, Велислав Василев, Берк Бейхан, Едгар Пашеко, Исмаил Иса, Борис Стойков.

НА ЖИВО: Ботев (Пловдив) – Левски (СЪСТАВИ)

Гледайте дербито на „Колежа“ тук…

НА ЖИВО: ЦСКА - Септември (София) 0:1, Фурие шокира домакините

Звездното попълнение на "червените" Лиъм Купър се контузи

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача