3. Ботев (Враца) падна от Партизан с 0:1 (ВИДЕО)

Ботев (Враца) падна от Партизан с 0:1 (ВИДЕО)

"Зелените" отстъпиха в първата си контрола от лагера в Кипър

Ботев (Враца) загуби с 0:1 от сръбския гранд Партизан (Белград) първата си контрола в Кипър.

Футболистите на Христо Янев създадоха няколко чисти голови положения, но не успяха да реализират във вратата на „черно-белите“.

Единственото попадение в срещата падна в 23-ата минута, когато Матеус Сулданя бе изведен сам срещу Бариос и го преодоля.

Ботев създаде първото голово положение в 9-ата минута. Тогава Мрако Мажуга центрира, Браян Переа стреля с глава, но изпрати топката в аут.

Минута по-късно сръбският тим създаде ситуация, Калулу стреля, но би над вратата. В 17-ата минута Марко Мажуга отне топката от защитниците на Партизан, напредна и стреля, но не уцели вратата.

Сръбският тим отбеляза два гола, които обаче не бяха зачетени заради засади. В 23-ата минута Партизан поведе. Матеус Саулданя бе изведен зад отбраната на Ботев, излезе сам срещу Федерико Бариос и отбеляза за 0:1. В 28-ата минута Ботев направи добра атака отляво, Траоре падна в наказателното поле, но нарушение не бе отсъдено. В 31-ата минута Браян Переа стреля от дистанция, но в ръцете на вратаря Минута по-късно момчетата на Христо Янев направи добра атака, при която Браян Мендоса пое топката отдясно и пусна успореден пас на границата на наказателното поле, където Браян Переа стреля, но изпрати топката над вратата. В 34-ата минута Ботев стигна до пряк свободен удар, Стефан Велев центрира, Мартин Ачков стреля с глава, но остана малко под топката и не уцели вратата. Ботев направи добра атака и в 44-ата минута, когато Мартин Ачков атакува отляво и центрира към Бубакар Траоре, който засече, но стражът на Партизан изби в ъглов удар.

Второто полувреме започна с добра атака на Ботев, при която Траоре пусна пас към Мажуга, който обаче от десетина метра пропусна. В 57-ата минута Захид стреля от дистанция, но уцели гредата. Малко по-късно сръбският тим имаше добра възможност след корнер, но топката излезе в ату. Добра атака на Ботев завърши с шут на Илкер Будинов, който обаче изпрати топката в аут. В 70-ата минута Илкер Будинов центрира, но вратарят успя да пресече паса. В 82-ата минута Ботев имаше възможност да изпълни ъгвов удар, след центрирането Мартин Христов стреля с глава, но защитник изби от голлинията. В 90-ата минута Даниел Генов шутира от дистанция, топката мина близо до вратата, но излезе в аут.

Следващата проверка на врачани е срещу другия сръбски гранд – Цървена звезда, като тя ще се проведе в четвъртък (1 февруари) от 17:00 часа.

БОТЕВ – ПАРТИЗАН 0:1
0:1 Матеус Саудани 23

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ: Федерико Бариос (46 – Красимир Костов), Мартин Ачков (60 – Спас Георгиев), Марко Мажуга (68 – Мартин Смоленски), Диого Барбоса (55 – Марио Киконда), Браян Переа (55- Мирослав Маринов), Мартин Христов, Браян Мендоса (60 – Илкер Будинов), Меси Биатомусока (68 – Петко Ганев), Едуардо Кунде, Бубак

НА ЖИВО: ЦСКА - Септември (София) (СТАРТОВИ СЪСТАВИ)

Проследете мача на живо с картина при нас

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача