3. Ботев и Миньор спукаха топката в мач номер 1000 за „чуковете” в „А” група (видео+снимки)

Стадион „Христо Ботев” заспа при нулевото равенство в дебюта на Джамбазки

Отборите на Ботев (Враца) и Миньор изиграха може би най-слабия мач до момента в родното първенство, след като завършиха 0:0 без нито едно чисто голово положение. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев” във Враца пред около 2500 зрители и бе последен от програмата на 6-ия кръг на „А” група.

Най-интересното в тази среща не бе случващото се на терена, а фактът, че това бе мач номер 1000 за перничани в групата на майсторите. За старши треньора на Ботев – Атанас Джамбазки, пък това бе дебют начело на тима.

В хода на срещата проблемите с контузени играчи на „чуковете” се увеличиха с още два, след като в самото начало Михов напусна с травма, а през втората част примерът му бе последван и от Явор Въндев.

Иначе мачът започна със слаб удар на Костадинов, последван от неточен такъв на Брахими. Може би най-интересното положение в цялата среща дойде в 16-ата минута, когато в пеналта на перничани се заформи страховито меле, при което Борислав Стойчев се оказа най-съобразителен и изчисти кълбото далеч напред.

В 31-ата пък, Бранимир Костадинов бе изведен сам срещу Чворович, но след комично спиране топката попадна в обятията на стража на гостите.

До края на полувремето зрителите на стадион „Христо Ботев” не видяха попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част също стартира изключително мудно и лежерно, за нещастие на около 2500-те фена дошли да гледат на живо този сблъсък. В 53-ата минута Костадинов стреля с левия крак, но кълбото премина покрай вратата на Миньор. 9 по-късно Данчев засече с глава центриране отдясно, но ударът му бе много слаб и не затрудни Чворович.

С напредване на времето темпото ставаше все по-бавно, а играчите на Миньор почти не успяваха да изнесат топката в противниковата половина. Създаде се усещането за натиск на тима на Ботев, но пък домакините така и не можеха да създадат чисто голово положение пред вратата на „чуковете”.

До края на мача се запомниха единствено три неточни изстрела на Ненем, Тодоров и Коконов, но гол не падна и така Ботев и Миньор завършиха наравно 0:0 в мач номер 1000 за перничани в елита на България.