3. Беззъбите „акули” на Балъков изпуснаха Академик (видео)

Беззъбите „акули” на Балъков изпуснаха Академик (видео)

Слабо 0:0 на „Лазур” в последния мач от първия кръг на „А” група

Отборът на Черноморец не успя да победи новака Академик при домакинството си от първия кръг на родната „А” група и завърши наравно 0:0. „Акулите” имаха игрово предимство пред своя съперник, но не успяха да го материализират и да вкарат гол. Академик от своя страна се защитаваше добре и заслужи равенството.

Домакините от Черноморец започнаха по-силно мача и наложиха обичайния териториален натиск в първите минути, който обаче не доведе до нищо по-интересно освен няколко изсипвания на топката в наказателното поле на Академик.

Столичани от своя страна играеха компактно в защита и разчитаха на контраатаки и статични положения. В 22-ата минута гостите можеха изненадващо да поведат в резултата, след като Иванов центрира опасно от пряк свободен удар, а двама футболисти на академик се разминаха с топката в малкото наказателно поле.

След няколко далечни удара, които не затрудниха стража на гостите, „акулите” стигнаха до хубаво положение в 37-ата минута, когато Георги Андонов стреля с глава от чиста позиция след центриране на Старокин, но не успя да уцели вратата и така резултатът се запази до почивката.

През втората част Черноморец продължи да държи повече топката и да търси гола, но футболистите на Балъков така и не успяха да създадат чисто голово положение. Едва в 71-ата минута домакините уцелиха вратата чрез удар на Педриня от фаул, но Емил Михайлов отрази мощния шут.

Малко след това отново Педриня стреля силно от далеч, но този път мерникът на бразилеца изневери и топката излезе в аут. В заключителните минути Черноморец наложи масиран натиск, който доведе до напрежение в полето на съперника, но не и до чисто голово положение.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и двата отбора започнаха с нулево равенство сезон 2010/11 в „А” група.

Черноморец
: Борел, Зайц, Дянков (к), Хайри, Старокин, Андре, Нуньо (Педриня 46’), Гонсалес (Тошев 66’), Дос Сантос, Фернандес (Морис 78’), Андонов
Старши треньор: Красимир Балъков

Академик: Михайлов, Редовски (Селимински 81’), Сечков, Будинов, А. Василев (к), Аесс (Радулов 68’), Петков, Николов, Ив. Василев, Иванов, Петров (Динчев 87’)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза