3. Берое измъкна точка от лидера Левски при юношите

Берое измъкна точка от лидера Левски при юношите

Юношите на Берое и Левски завършиха 1:1 в среща от Елитната група до 17 години. В 41-ата минута Пламен Колев даде преднина на беройци, а седем минути преди края Енис Евтимов изравни за лидера във временното класиране

Юношите на Берое и Левски завършиха 1:1 в среща от Елитната група до 17 години. В 41-ата минута Пламен Колев даде преднина на беройци, а седем минути преди края Енис Евтимов изравни за лидера във временното класиране. Двубоят се игра на спортния комплекс в кв. Кольо Ганчев при доста сериозен зрителски интерес. Мачът бе изгледан от старши-треньорът на първият тим Илиан Илиев, помощник-треньорът Ивко Ганчев, членът на Съвета на Директорите Михаил Боиндруков, футболистите на мъжкият тим Симеон Мечев, Мартин Райнов и др.

През първата част старозагорци стояха по-добре на терена. В 11-ата минута Пламен Колев центрира от ляво към точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар, от където Стелиян Евтимов отправи удар с глава, но кълбото премина на метър в ляво.

Две минути след това Никола Миренски изведе в чиста позиция Стелиян Евтимов, който успя да нанесе удар с десния крак, но твърде слаб да затрудни стражът на гостите.

В 27-ата минута Слави Сталев изпълни пряк свободен удар, но след рикошет в стената Асен Желев улови без проблем.

В ответната атака Илия Стоилов стреля с левият крак от 22 метра, но над напречната греда.

В 34-ата минута Пламен Колев проби от дясно, смени фронта на атаката подавайки на Джунейт Али. Последният пусна с едно към Исус Ангелов, който отправи удар от 23 метра без подготовка с неудобният си ляв крак, но над вратата.

Секунди след подновяването на играта домакините откриха резултата. Пламен Колев получи топката на границата на наказателното поле и я прати неспасяемо в долния ляв ъгъл за 1:0.

Две минути след това Валентин Добревски се опита с пета да вкара топката във вратата на беройци, но Асен Желев реагира добре и изби.

В 45-ата минута след меле в наказателното поле на домакините Валентин Добревски отправи удар от 12 метра, но топката срещна тялото на футболист на "зелените".

Точно след час игра Стелиян Евтимов отново се озова на чиста позиция, отправи удар от въздуха от границата на наказателното поле, но Крис Йонев блокира удара му и кълбото излезе в корнер.

Две минути по-късно Георги Стоичков навлезе в наказателното поле и отправи удар, но високо над вратата на Желев.

В 66-ата и 69-ата минути Енис Евтимов стреля извън наказателното поле, но и при двата случая кълбото премина над вратата.

В 71-ата минута Кристиян Димитров се опита да изненада Желев с удар над 30 метра, но и този път топката напусна очертанията на терена в аут.

В 73-ата минута "сините" получиха пряк свободен удар в дясно по атаката си. Зад топката застана Енис Евтимов, който много добре завъртя топката и с помощта на вятъра кълбото влезе във вратата на домакините за 1:1.

В следващия кръг на Елитната група до 17 години Берое гостува на Черно море. Срещата е на 1 май от 16:30 ч на ст. "Корабостроител" в морската столица.