3. 3:0 за Левски в дебюта на Стойчо Стоев (ВИДЕО+СНИМКИ)

3:0 за Левски в дебюта на Стойчо Стоев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хасково си вкара комичен автогол в края на решения дуел и напълно обезсмисли реванша

В официалния дебют на Стойчо Стоев като старши треньор Левски победи Хасково с класическото 3:0 в първа среща от четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Мачът се проведе пред около 4000 зрители на стадион „Георги Аспарухов”, а два гола на Валери Домовчийски, първият от дузпа, осигуриха комфортната преднина още преди почивката. Комичен автогол на Тихомир Трифонов в 90-ата минута направиха протоколен реванша след седмица и половина.

Чисти положения през първото полувреме пропуснаха Краев и Домовчийски. А Йоргачевич извади лошо изчистване на Емил Нину, което можеше да навести мрежата му. Най-добрата възможност за гостите изтърва Владислав Узунов, който не улучи вратата от чиста позиция.

Мачът отиваше към крайно 2:0, но тогава Акалски сбърка, а немощта и явно напрежението дойдоха в повече на Трифонов, който си вкара куриозния автогол в 90-ата минута.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Левски се чудеше как да пробие бетона, забъркан от Емил Велев. Имаше възможност да го направи при корнер в 8-ата минута, но Краев би с все сила над напречната греда от непосредствена близост.

След по-напориста игра Левски получи право на дузпа в 22-ата минута. Удар на Луис Педро от малък ъгъл бе избит от Акалски. Топката попадна в Мигел Бедоя, чийто изстрел бе блокиран от движещата се ръка на Андонов. Младият рефер Стефан Апостолов не се поколеба да посочи бялата точка. Домовчийски излъга вратаря за 1:0.

Домовчийски пропусна второ чисто положение за „сините”, след като по подобен на Краев начин стреля над напречната греда, но пет минути след първия половин час вкара втория си гол в мача. Божидар Краев успя да задържи топката пред вратарското поле. Налитащият от задна позиция нападател я прати силно в мрежата за 2:0.

Преди това Хасково можеше да изравни, като Емил Нину в опита си да изчисти накара друг дебютиращ в официален мач на „сините” – вратаря Боян Йоргачевич, да вади в корнер. Изобщо, Йоргачевич беше пределно концентриран.

Малко преди почивката Хасково създаде второто си положение. Узунов беше оставен да стреля между двама след чертата на наказателното поле, но не улучи вратата. Иначе единствения си точен удар гостите отправиха в 25-ата минута, когато Узунов опита да изненада Йоргачевич от фаул, но прати в неговите ръце.

През второто полувреме срещата повече се доиграваше. Левски контролираше положението на терена, без да създава опасности, а Хасково сякаш се бе предал. Удар на Аниете премина покрай дясната греда на Акалски, а по-късно резервата Стефан Велев би от дъгата в обсега на вратаря. Хасковлии пък не успяваха да достигнат вратата на Левски.

Дебют за „сините” записа новата им деветка Лукаш Гикевич, който се появи петнайсетина минути преди края. Сомалиецът Либан Абди също се появи за заключителните моменти.

Гикевич можеше да открие головата си сметка, след като Бедоя му сви на дузпата, но Тихомир Трифонов блокира опита в 82-ата минута.

В края Левски увеличи оборотите, но липсваше завършващият удар. Такъв обаче нанесе Тихомир Трифонов след ужасяваща грешка на вратаря Кирил Акалски.

Бедоя се пребори с излезлия от наказателното поле страж и центрира пред вратата. Там притесняваният от Гикевич Тихомир Трифонов в опита си да изчисти прати атрактивно в собствената си мрежа.

Реваншът в Хасково е на 3 март.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Novsport.com проследи двубоя на живо чрез традиционното си чат-описание по минути!

Великов: Вкараха ни с 1 положение след почивката

„Нормално, с човек по-малко няма как да се случат нещата“

Митов: Доволен съм от трите точки, не и от играта

„Можеше да вкараме още голове“, заяви треньорът на Септември

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА