2. Берое
  3. Берое и Пирин (ГД) завършиха наравно в първата контрола на старозагорци

Берое и Пирин (ГД) завършиха наравно в първата контрола на старозагорци

Две греди и пропусната дузпа лишиха новаците от успех в Смолян

Берое и Пирин (Гоце Делчев) завършиха 1:1 в контрола, играна днес в Смолян. Въпреки че имаха териториален превес, старозагорци трябва да са доволни, че не загубиха, тъй като неврокопчани уцелиха на два пъти гредата, а и пропуснаха дузпа в началото на второто полувреме.

Още в 12-ата минута ударът на Виктор Шишков от Пирин се отби от гредата, а 10 минути по-късно отново шут на нападателя на новаците разтресе напречната греда. Малко преди това каращият проби в Берое нападател Арчи Фатаки се освободи от защитата на Пирин, но изтрелът му бе спасен от Абди Абдиков.

Все пак в 31-ата минута беройци поведоха. След хубаво центриране на Тодор Христов отляво, Стефан Велев насочи топката неспасяемо във вратата на Абдиков.

2 минути по-късно обаче, Атанас Дреновички проби добре отляво, центрира прострелно към Виктор Шишков, който увенча активната си игра с хубав гол.

На полувремето старши треньорите на двата тима - Ивко Ганчев (Берое) и Яков Папарков (Пирин ГД), извършиха множество смени, което се отрази на качеството на играта.

Така единственото по-сериозно голово положение през втората част дойде в 53-ата минута, когато Рангел Абушев бе съборен в наказателното поле от Георги Павлов и Пирин получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Борислав Хазуров, но влезлият като резерва Теодор Скорчев усети ъгъла и спаси шута на Хазуров.

До края на двубоя Берое установи териториален натиск, но той доведе само до няколко безплодни центрирания, които се превърнаха в лесна плячка за отбраната на Пирин.

Срещата бе изгледана от близо 80 зрители, а в средата на второто полувреме се появиха и футболистите на Миньор (Перник), които също са на подготовка в Смолян. На трибуните бяха забелязани Никола Спасов, както и Аян Садъков - младши, чийто син играе за Пирин (ГД). Старши треньорът на „чуковете” - Стойчо Стоев, пък наблюдава целия мач от журналистическата кабинка на стадиона.