Везенков пак не игра при успех на Сакраменто (ВИДЕО)

Орландо Меджик беше победен със 138:135 при ужасна съдийска грешка

Отборът на Сакраменто Кингс се нуждаеше от две продължения, за да пречупи съпротивата на Орландо Меджик и да победи "магьосниците" със 138:135 (27:30, 40:25, 24:34, 27:29, 20:17) в домакински двубой от редовния сезон на НБА. Българският национал Александър Везенков за втори пореден път не получи шанс за изява от старши треньора Майк Браун и остана на пейката през всички 58 минути игрово време. "Кралете" можеха да празнуват с победата малко по-рано, ако съдиите не бяха направили колосална грешка - в самия край на първото продължение при 127:125 в полза на Кингс гостите от Орландо имаха притежание, но топката излезе в аут от ръцете на Паоло Банкеро. Реферите обаче прецениха, че Хуан Тоскано-Андерсън е докоснал топката и позволиха на Меджик да завърши атаката си, като Банкеро изпрати мача във второ продължение при 127:127.

Сблъсъкът между двата тима започна със скорострелна размяна на успешни стрелби, преди домакините от Сакраменто да натрупат няколко поредни пропуска и да позволят на Франц Вагнер и компания да поведат при 7:12. Кийгън Мъри обаче даде искра за обрат на "кралете" с шест точки от своя страна, за да изведе Сакраменто напред при 15:14. Именно тогава една от младите звезди на "магьосниците" - Франц Вагнер, получи контузия в десния глезен и с помощта на членове от треньорския щаб се отправи към съблекалнята за медицинска намеса. Везенков пък отново бе извън основната ротация, като вече на паркета се появиха Трей Лайлс и ДжаВейл МакГий в подкошието. Баскетболистите на Меджик стреляха 5/6 от тройката в първата четвърт и заслужено бяха напред след нейния край при 27:30. Повишеният процент успеваемост от далечна дистанция позволи на Сакраменто да се докопа до двуцифрената преднина при 57:44 в своя полза. Мъри вече имаше три забивки в мача, разликата скочи до 15 точки, но все пак Орландо успя да свали малка част от нея до края на първото полувреме, което завърши при 67:55.

Сакраменто не оставяше шанс на Орландо да го настигне на старта на третата четвърт и двата тима си разменяха кошове един след друг - 76:64. Двубоят се превърна в кошмарен за гостите, тъй като и Паоло Банкеро получи контузия и също се насочи към съблекалнята, както по-рано стори Франц Вагнер. Няколко минути по-късно Банкеро се завърна на терена без да си личат наранявания по проблемния глезен. Възпитаниците на Майк Браун успяха да удържат натиска на съперниците си и да разполагат с аванс от три точки при 86:83 при оставащи около две минути от третата част. "Магьосниците" продължаваха да поддържат нереален процент при стрелбата от тройката - 16 успешни от 24 опита, а Банкеро изравни резултата при 88:88. Третата четвърт приключи при 91:89 в полза на Сакраменто.

Лайлс изведе Сакраменто със седем точки аванс, но не за дълго, защото баскетболистите на Орландо отвърнаха с две поредни тройки, за да сведат разликата до само една точка при 96:95. Чума Океке вкара 19-ата тройка за Меджик и така тимът поведе при 96:98, поддържайки 65% стрелба зад дъгата. Кингс допуснаха ужасни грешки в кратък период от време и серията на Орландо достигна 16 последователни точки при 96:103. Монк и Фокс се погрижиха Сакраменто да настигне "магьосниците" при 102:103 с оставащи шест минути на часовника. Кийгън Мъри вдигна залата на крака с тройка за 105:103, но веднага след това Банкеро и Съгс станаха автори на тройки №20 и №21 гостите за 105:109. Последва поредният обрат в този впечатляващ двубой - Малик Монк и неговите пет поредни точки отново донесоха крехко предимство на Кингс при 110:109. Малик Монк предизвика равенство с успешен пробив за 118:118 и 10 секунди на таблото. Този път Съгс не успя да намери целта от тройката и така мачът влезе в продължение при 118:118.

Развитието и на допълнителните пет минути бе изключително интересно - първо Паоло Банкеро наниза нова тройка за 118:121, а след това Харисън Барнс извади чутовен късмет и вкара далечен шут от краче в последната секунда за 121:121, какъвто бе резултатът на влизане в последните две минути от продължението. Лайлс изкара фал в атака на Банкеро и така Сакраменто имаше възможност да затвори мача в своя полза с оставащи 8 секунди. Монк вкара един от двата си наказателни, а след това Банкеро беше близо да сътвори още една грешка, но все пак успя да изравни резултата при 127:127. На повторението се видя, че всъщност топката излиза в аут от ръцете на Банкеро, а не от тези на Тоскано-Андерсън, но въпреки това реферите дадоха притежание на Орландо, благодарение на което американският национал изравни резултата. Малик Монк пък пропусна от тройката със сирената и така двубоят влезе във второ продължение.

В началото на второто продължение Орландо счупи рекорда си за най-много тройки в един мач - 24. "Магьосниците" обаче прибързаха в следващите си нападения и позволиха на Монк да изравни също с тройка за 130:130. Фокс намери целта от средна дистанция за 137:135, след което Съгс не успя отдалеч и така Кингс отново бяха напред в заключителните секунди.

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция