3. Страхотен Харпър донесе победата на Левски над Балкан

Страхотен Харпър донесе победата на Левски над Балкан

Левски записа убедителна победа като домакин на Балкан със 113-91 точки след феноменална игра на Арън Харпър. След кризата, в която бе изпаднал тима в последно време и освобождаването на Джейсън Кроу, този успех е с голяма стойност за „сините”. Играта беше доста равностойна през първото полувреме, но през второто и особено последната част столичани бяха категорични за 20-ата си победа. Те имат и 6 загуби, а ботевградчани са с 14 победи и 12 загуби.

Срещата започна страхотно за ботевградчани, които вкараха 8 безответни точки срещу нито една за съперника. Левски обаче успя да навакса аванса си, намаляйки разликата само на 3 точки при 10-13, но след това Балкан поведе със 7 – 22-15. „Сините” записаха нова добра серия малко преди края на първата част, изравнявайки резултата при 22-22. В началото на следващата част малката разлика в полза на Левски се запази, а след 9-0 тимът излезе напред с 46-35. Двуцифрената разлика в полза на домакините се запази за кратко, а на почивката те водеха с 4 точки – 54-50.

През третата част разликата в полза на Левски се запази, но голямата разлика в срещата дойде през последните 10 минути. Тогава „сините” бяха повече от категорични и увеличиха аванса си до 10, а след това и 20 точки, за да победят с цели 22.

Арън Харпър бе неудържим за победителите с 45 точки, 6 борби и 5 асистенции и коефициент 50. Прийст Лодърдейл добави 15 точки, а Златин Георгиев – 14.

За Балкан с по 15 точки завършиха Любомир Лилов и Георги Давидов (7 борби). 13 точки добави Димитър Филипов, а 12 – Кристиян Борисов.

В следващия кръг Левски гостува на Рилски спортист, а Балкан ще бъде домакин на Лукойл Академик.