Шампионите от Селтикс стартираха с победа над Кавалиърс

Шампионът в НБА Бостън Селтикс започна с победа новия шампионат. В собствената си зала TD Banknorth Garden Селтикс победи Кливланд Кавалиърс с 90:85 точки. В залата присъстваха 18 624 зрители, които преди началото на двубоя видяха награждаването на състава, който спечели през миналия сезон трофея „Лари О’Браян”.

Шампионът в НБА Бостън Селтикс започна с победа новия шампионат. В собствената си зала TD Banknorth Garden Селтикс победи Кливланд Кавалиърс с 90:85 точки. В залата присъстваха 18 624 зрители, които преди началото на двубоя видяха награждаването на състава, който спечели през миналия сезон трофея „Лари О’Браян”.
Срещата започна отлично за гостите и след една четвърт игра те водеха в резултата с 28:22. През втората баскетболистите на Кавалиърс също се представиха на ниво и полувремето завърши при резултат 50:43 в тяхна полза. Изключителна трета част направиха Пол Пиърс, Кевин Гарнет и останалите, като намалиха преднината на гостите, а в края дори поведоха с 4 точки. Последната част бе равностойна, завърши 23:22 и оформи крайния резултат – 90:85. Най-резултатен за Селтикс бе Пиърс с 27 точки и 4 асистенции. Рондо се отличи с 14, а Поу добави 13. За гостите звездата Леброн Джеймс наниза 22 в коша на противника, а Илгаускас успя да се отчете с 15.
Далас се класира за финала на Запад в НБА

С две точни стрелби на Пи Джей Уошингтън в края на шестия мач

Индиана прати серията с Ню Йорк в седми мач в НБА

Рилски спортист разгроми Спартак (Пл), отива на финал

Минесота изравни серията с Денвър и я прати в решителен седми мач

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция