Портланд ще оспорва загубата си от Тъндър в НБА

Поискан таймаут не е бил даден от съдиите при 109:108 за Трейл Блейзърс

Портланд Трейл Блейзърс ще подаде протест в НБА, за да оспори резултата при загубата от Оклахома Сити Тъндър със 109:111, съобщава ESPN.

Портланд твърди, че треньорът Чонси Билъпс, при преднина от 109:108, явно е поискал таймаут на страничната линия, преди съдията да свири двоен дрибъл на гарда Малкълм Брогдън 15,1 секунди преди края на четвъртата четвърт.

Билъпс реагира гневно на това, което смяташе, че е неспазване на желанието му за таймаут. Той получи два технически фаула и бе изгонен в последните секунди на мача.

"Имахме таймаути", каза Билъпс след това. "Обикновено съдиите са подготвени за това, знаете, за този случай, за тази ситуация. Аз съм в средата на терена и се опитвам да поискам таймаут. Това е просто разочароващо. Моите момчета играха прекалено силно за това. Това е разочароваща игра."

Индиана прати серията с Ню Йорк в седми мач в НБА

Рилски спортист разгроми Спартак (Пл), отива на финал

Минесота изравни серията с Денвър и я прати в решителен седми мач

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция