2. Баскетбол
  3. Левски срещу Галил Гилбао на финала на Балканската лига

Левски срещу Галил Гилбао на финала на Балканската лига

Снощи Левски детронира миналогодишния шампион Фени Индъстрис

Левски ще играе с тима на Галил Гилбоа (Израел) на финала на четвъртото издание на Балканската лига по баскетбол за мъже. Финалната четворка се провежда в Израел. Финалът е в понеделник от 21:00 часа българско време.

Снощи Левски детронира миналогодишния шампион Фени Индъстрис (Македония) и спечели с 86:76 (15:20, 25:19, 23:16, 23:21) точки.

В другия полуфинал Галил Гилбоа (Израел) победи Апоел Тел Авив (Израел) с 88:72 (20:18, 30:16, 18:21, 20:17) точки.

Ромео Травис и Джоузеф Джоунс бяха най-резултатни за победителите с по 17 точки. За Апоел 15 точки отбеляза Бар Тимор, а 14 точки добави Демонтес Стит.

"Искам да поздравя Левски. Той беше по-добрият отбор днес. Това важи особено за последната част, когато се реши мача.

Ние играхме добре през първите три части, но в края те играха с по-голямо желание и затегнаха защитата много", заяви старши треньорът на Фени Индъстрис Емил Райкович.

Полуфинални срещи от Балканската лига по баскетбол за мъже:

Левски (София) - Фени Индъстрис (Македония) - 86:76 (15:20, 25:19, 23:16, 23:21)

Галил Гилбоа (Израел) - Апоел Тел Авив (Израел) - 88:72 (20:18, 30:16, 18:21, 20:17)

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича