3. Левски спечели турнира в Македония

Левски спечели турнира в Македония

Българският тим приключи с победа участието си на международния баскетболен турнир в Скопие

Мъжкият представителен тим на Левски приключи участието си на международния баскетболен турнир в Скопие, организиран от местния клуб Лирия, съобщава официалният сайт на тима.

След като онзи ден "сините" се наложиха над Сигал Прищина, вчера следобяд отборът на Константин Папазов победи и домакинът Лирия с резултат 89:76. Това бе седмата поредна победа на тима от осем контроли. Левски поведе от самото начало и след първата десетка имаше аванс от 6 точки - 22:16. Съперникът свали разликата до 4 точки след като и двата тима изиграха много добре в защита вторите десет минути - 38:34 за Левски на полувремето. Македонците поддържаха разликата в тези граници, но в последните десет минути Левски се откъсна и победи с 13 точки - 89:76.

Марко Маринович отново показа класата си и за пореден път бе най-резултатен за отбора, завършвайки с 20 точки. Димитър Димитров добави 17, а 13 вкара Николай Върбанов. Освен тях, останалите точки за отбора вкараха: Чавдар Костов 12, Павел Иванов 10, Стефан Георгиев 5, Денис Агре 4, Венцислав Петков 2.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича