3. Левски с трудна победа като гост на Рилски спортист

Левски с трудна победа като гост на Рилски спортист

Спартак (Плевен) победи Черно море във Варна

Левски спечели гостуването си на Рилски спортист в Самоков с 80:75 точки (24:9, 21:27, 16:16, 19:23) в среща от предпоследния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна лига.

Възпитаниците на Константин Папазов започнаха вихрено мача и след 10 минути водеха с 15 точки - 24:9. В началото на втората четвърт аванса им достигна 19 точки - 30:11, но на почивката домакините успяха да намалят пасива си на 9 точки - 36:45.

"Сините" продължиха да водят с около 10 точки през третата и до средата на последната част. 55 секунди преди сирената Бранко Миркович вкара тройка и играчите на Росен Барчовски се доближиха само на две точки от съперника - 69:71.

След това обаче Стефан Георгиев вкара кош и два наказателни удара за Левски. До края "сините" вкараха наказателните си удари чрез Димитър Ангелов, Арън Харпър и Маркъс Хол и стигнаха до успеха.

За Левски най-полезни бяха Маркъс Хол с 22 точки и Стефан Георгиев с 14 точки и 8 борби. За Рилски спортист Бранко Миркович завърши с 19 точки, а по 14 точки добавиха Христо Захариев и Филип Вукосавлевич. В Ямбол домакините разгромиха Балкан (Ботевград) с 92:61 (26:16, 14:23, 24:13, 28:9) точки.

С тази победа Ямбол се утвърди на трето място в класирането след Лукойл Академик и Левски. В срещата интрига нямаше, тъй като играчите на Иван Чолаков поведоха още в началото на мача, а през второто полувреме напълно пречупиха съперника си.

С "дабъл-дабъл" за победителите се отличи Джон Офоегбу с 20 точки и 13 борби. С по 17 точки завършиха Мартин Дурчев и Юлиян Радионов. За гостите от Ботевград най-резултатен бе Станимир Маринов с 14 точки, а по 10 точки вкараха Димитър Маринчешки и Айзея Мартин.

Спартак (Плевен) победи Черно море във Варна с 94:80 точки. Най-много точки за домакините от Черно море отбеляза Пламен Алексиев с 18 точки, а за Спартак Тодор Тодоров се отличи с 20.

В друга среща Ямбол записа категоричен успех над Балкан (Ботевград) с 92:61 точки и се изкачи на трета позиция в класирането. Над всички бе Джон Офоегбу с 20 точки, а Юлиян Радионов и Мартин Дурчев добавиха по 17. За гостите най-резултатен бе Станимир Маринов с 14 точки.

В класирането води Лукойл Академик, който надделя над Черноморец на 14 април, с 51 точки. Втори е Левски с 49, а трети Ямбол с 44.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича