3. Левски победи шампиона и се класира за финала на Балканската лига

Левски победи шампиона и се класира за финала на Балканската лига

За Левски Арън Харпър изигра силен мач и завърши с 30 точки, 8 борби и 6 асистенции

Левски победи миналогодишния шампион Фени Индъстрис (Македония) с 86:76 (15:20, 25:19, 23:16, 23:21) точки и се  класира за финала в четвъртото издание на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Финалната четворка на турнира се провежда в израелския град  Ган Нер, а от 21.30 часа в другия полуфинал играят Галил Гилбоа  (Израел) и Апоел Тел Авив (Израел).

Македонците поведоха с 8 точки - 20:12 в края на първата  част, но с кош на Арън Харпър в средата на втората част "сините" направиха обрат - 25:24.

На полувремето възпитаниците на Константин Папазов водеха с  40:39. През третата част македонските баскетболисти отново поведоха със 7 точки - 51:44, но след 30 минути Левски имаше аванс от 8  точки - 63:55.

През последната част българските тим водеше убедително в  резултата като най-голямата преднина беше 13 точки при 84:71 40  секунди преди сирената.

За Левски Арън Харпър изигра силен мач и завърши с 30 точки, 8 борби и 6 асистенции. Маркъс Хол се отличи с 18 точки и 5  борби, а с 13 точки и 7 борби завърши Димитър Ангелов.

За Фени българинът Иван Лилов беше най-резултатен с 20  точки, 6 борби и 3 асистенции. 19 точки добави Джаред Фрай, а  Дарко Соколов записа 17 точки.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича