2. Баскетбол
  3. Левски пак победи Спартак и е на полуфинал

Левски пак победи Спартак и е на полуфинал

Играчите на Тити Папазов победиха с 90:82 в Плевен

Баскетболният Левски постигна нова победа над Спартак и се класира за полуфиналите на българското първенство с общ резултат 2:0 в серията.

Тази вечер в Плевен момчетата на Тити Папазов успяха да победят своя домакин с 90:82, въпреки че не започнаха много добре срещата и изоставаха след първата част на двубоя.

Голямата разлика в полза на победителите дойде в третата четвърт, когато „сининте" баскетболисти изиграха страхотни 10 минути в атака и отбелязаха 30 точки срещу 22 на Спартак. В последната част интригата се възроди, но Левски успя да удържи натиска на домакините.

Голямо предимство за Левски беше играта на центровете им, които овладяха цели 10 борби повече от своите противници. Освен това Левски отбеляза 46 точки в подкошието срещу 22 на Спартак, което неутрализира по-точната страна на плевенчани от тройката.

Най-резултатен за победителите беше Арън Харпър, който наниза 24 точки, и бе с голяма заслуга за добрата игра в нападение на момчетата на Папазов. Васил Евтимов за пореден път беше господар под двата коша и записа дабъл-дабъл с 10 борби и 11 точки само за 17 минути игра. Павел Иванов пък отбеляза решаващи 5 точки за „сините" в последната четвърт, които отказаха Спартак от обрат.

За отбора от Плевен Илия Станков наниза 21 точки, но той имаше доста слаб ден в стрелбата. Веселин Георгиев доваби 20. Тодор Тодоров направи силен мач и се отчете с 12 точки и 9 борби.

Двубоят започна равностойно, като Левски поведе с 2:4, но след три поредни тройки, две от които на Ценов, Спартак направи серия от 9-0 и грабна инициативата в двубоя. Играта продължи кош за кош и частта приключи при резултат 24:16 в полза на домакините.

„Сините" обаче започнаха много надъхано следващата четвърт и осъществиха пълен обрат след серия от 18:3 в своя полза и дръпнаха със 7 точки, благодарение най-вече на силната игра на Димитър Ангелов, който имаше 10 точки до полувремето. Въпреки силната си игра гостите отново предоставиха инициативата на Спартак и Илия Станков със страхотна игра, подпомаган от Дяковски, изравниха резултата и полувремето дойде при пълно равенство - 40:40.

В третата част нападението на Левски се разигра, най-вече Арън Харпър, и Левски стигна до 11 точки разлика след тройка на Чавдар Коствов, а след кош на Стефан Георгиев разликата набъбна до 13 точки и „сините" се виждаха полуфиналисти. Станков обаче избухна с пет точки, които намалиха пасива до 8 точки в края на частта - 62:70.

Георгиев откри решаващата четвърта част с тройка и пасива бе намален до 5 точки, а разликата стана три бързо след това. 6 точки на Харпър дадоха глътка въздух на Папазов и компания, но 5 минути преди края резултатът бе 73:78. Домакините съкратиха разликата до 3 точки, но Павел Иванов наниза тройка, а впоследствие открадна топката, за да подаде на Арън Харпър, който бе фаулиран. Американецът вкара и двата наказателни удара, с което направи разликата отново 8 точки и силите на играчите на Спартак свършиха. До края „сините" увеличиха аванса си до 11 точки, но срещата приключи с тройка на Дяковски, който фиксира крайния резултат - 82:90 за Левски и класиране за полуфиналите.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича