3. Левски измъкна победа срещу Черно море с две точки разлика

Левски измъкна победа срещу Черно море с две точки разлика

Стефан Георгиев бе най-полезен за победителите с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 11 борби

Левски победи Евроинс Черно море като домакин със 70:68 в много оспорван мач от XIV кръг на НБЛ. През цялата продължителност на срещата отборите си разменяха водачеството, а "сините" успяха да решат изхода на мача едва в последните 30 секунди на срещата. Варненци водеха с 4 точки минута преди края.

След като поведоха с 5 точки в първите минути, играчите на Евроинс Черно море допуснаха бързо изравняване. В крайна сметка варненци водеха с 2 точки след 10 минути игра. До почивката обаче столичани бяха по-активни и поведоха с 9 точки.

През второто полувреме "моряците" обаче бързо възстановиха равенството. Решителните 10 минути започнаха слабо и без кошове близо 5 минути. До края двата тима постоянно се гонеха в резултата.

Накрая Арън Харпър бе точен от линията за  наказателен удар и донесе успеха на Левски.

Стефан Георгиев бе най-полезен за победителите с 16 точки и 11 борби.  Харпър и Георги Чековски добавиха по 14. За Евроинс Черно море Николай Колев звърши с 13 точки, а Симеон Илиев - с 12.