Извънземно: Лука Дончич наниза 72 точки за успех на Маверикс

Словенецът отбеляза близо половината точки за Далас при победата с 148:143

Далас Маверикс постигна важна победа със 148:143 над Атланта Хоукс в мач от редовния сезон от Националната баскетболна асоциация.

В „State Farm Arena“ в Джорджия домакините от Атланта започнаха по-добре и поведоха с 31:27 след 12 минути игра. До полувремето тексасци изравниха резултата – 66:66. В третата четвърт Далас затвърди обрата, изграждайки 6 точки аванс, които успя да задържи и в последния период, когато домакините опитаха, но безуспешно, да вземат аванс и по този начин Далас ликуваше при сирената за край на мача.

Извънземно представяне в тази среща направи звездата на Маверикс Лука Дончич, който записа върхово точково постижение в кариерата си в НБА. След като преди броени дни центърът на Филаделфия и актуален MVP на редовния сезон – Джоел Ембийд, вкара 70 точки в мач срещу Сан Антонио Спърс, сега Дончич го „надцака“, вкарвайки 73 точки в коша на „ястребите“.

Словенският гард престоя на паркета за 45 минути, в които нямаше сила, която да го спре д тероризира коша на домакините, в който Дончич наниза 73 точки. Към тях Лука добави 10 борби и 7 асистенции, затваряйки устите на много от критиците, които се съмняваха за мястото му в стартовата петица на Западната конференция за Мача на звездите.

Индиана прати серията с Ню Йорк в седми мач в НБА

Рилски спортист разгроми Спартак (Пл), отива на финал

Минесота изравни серията с Денвър и я прати в решителен седми мач

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция