Здравко Димитров блесна с късен изравнителен гол за Сакарияспор

Българинът се разписа в 90-ата минута

Юмраниеспор на Страхил Попов и Сакарияспор на Здравко Димитров не се победиха и завършиха при равенство 1:1 в мач от 20-ия кръг на турската Първа лига. Попадението за гостите от Сакария бе дело на Димитров в края на мача.

Юмраниеспор излезе напред в резултата в 25-ата минута на срещата, когато Мелих Окутан оползотвори асистенция на Угур Йълдъз. Здравко Димитров се появи на терена в 67-ата минута, а в 89-ата минута донесе точката на Сакарияспор с диагонален удар по земя след подаване на Бурак Сюлейман. Страхил Попов пък изигра цял мач за домакините.

С точката Сакарияспор събра 33 точки на седмото място във временното класиране, на шест от второто място, даващо право на директна промоция в елита, където за момента е Гьозтепе на Станимир Стоилов. Юмраниеспор е десети с 24 пункта.

В Швейцария: Сион и Георги Русев ще играят в елита (ВИДЕО)