Челси прегази Престън за по-малко от полувреме и продължава напред за ФА Къп (ВИДЕО)

"Сините" стигнаха до категоричен успех с 4:0

Челси продължава към четвъртия кръг на ФА Къп след успех с 4:0 срещу представителя на Чемпиъншип Престън.

Втородивизионният тим удържа елитния си съперник през първите 45 минути и успя да запази нулево равенство. След почивката обаче лондончани нанизаха три бързи гола, с които убиха интригата. Точни бяха Армандо Броя, Тиаго Силва и Рахим Стърлинг. Крайният резултат оформи Енцо Фернандес в заключителните минути от редовното време.

Първата сериозна опасност в мача беше на сметката на Челси. В 19-ата минута хубав удар на Стърлинг беше париран от вратаря Фредерик Уудман.

Три минути по-късно Коул Палмър намери с центриране в наказателното поле Енцо Фернандес. Ударът на аржентинеца обаче премина на сантиметри от целта.

В 27-ата минута Престън за малко да поведе. Милутин Осмаич нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Джордже Петрович внимаваше и успя да улови.

Беше ясно, че един гол ще отвори мачът. В 58-ата минута Челси стигна до попадение и поведе. Мало Густо получи отляво и центрира със силния си десен крак. Армандо Броя беше изпуснат от защитниците. Той се извиси високо над всички и с глава насочи топката в мрежата.

В 66-ата минута домакините удвоиха преднината си. Коул Палмър изпълни ъглов удар. На близката греда беше Тиаго Силва, който с глава матира Уудман – 2:0.

Три минути по-късно Челси получи пряк свободен удар точно пред наказателното поле, след като Тома Брамол спря обещаваща атака на „сините“. Зад топката застана Стърлинг, който прехвърли стената и намери мрежата на Престън.

В 85-ата минута Енцо Фернандес беше изведен във вратарското поле. От непосредствена близост той трудно можеше да пропусне и не го направи. Попадението му обаче не беше зачетено заради засада. Последва намеса на ВАР и се оказа, че аржентинецът е в редовна позиция – 4:0.

До края резултатът се запази непроменен и отборът на Маурисио Почетино се поздрави с крайния успех.

Сака: Искаме да спечелим Евро 2024! Имам вяра в Бог!