2. - "А" група
  3. Локомотив (Мездра) разгроми Спортист в дербито на Искърското дефиле

Локомотив (Мездра) разгроми Спортист в дербито на Искърското дефиле

Исмаил Иса отбеляза два гола и асистира за другите две попадения във вратата на Симеонов - 4:0 в Своге

Локомотив (Мездра) записа трета поредна победа в "А" група, след като днес мездренчани разгромиха като гости Спортист (Своге) с 4:0. Непосредствено преди мача над стадиона в Своге се изсипа проливен мач, в следствие на което на терена останаха огромни локви, които допълнително затрудниха 22-ата на терена. В играч на мача се превърна преотстъпеният от Левски Исмаил Иса, който отбеляза два гола, изработи третия, а след това асистира и за четвъртото попадение.

Гостите от Мездра се приспособиха по-бързо към наводнения стадион. Още в 3-ата минута възпитаниците на Войн Войнов успяха да открият резултата. Страти Илиев центрира от пряк свободен удар, Исмаил Иса изпревари прекия си пазач и с крак засече топката във вратата на Симеонов – 0:1. Само две минути по-късно Хазуров проби по дясното крило и центрира към точката за изпълнение на дузпи. Преотстъпеният от Левски Иса стреля с глава, но изстрелът му мина на сантиметри над напречната греда.

В 12-ата минута Станков напредна по лявото крило и центрира в полето към Майкъл Тевия. Младежкият национал на Гана овладя кълбото на гърди и стреля с десния крак, но ударът му срещна левия страничен стълб на Симеонов. Топката се върна в краката на Иса, който от 4-5 метра вкара втория си гол в мача. Шест минути по-късно преотстъпеният от Левски нападател можеше да оформи своя хеттрик, след като бе изведен очи в очи със Симеонов, но ударът му попадна право в тялото на вратаря.

Постепенно играчите на Спортист се съвзеха от първоначалния шок и започнаха по-сериозно да поглеждат към вратата на Иванов. В 26-ата минута след центрира от дясно, Стоян Тодоров стреля с глава от близко разстояние, но топката мина покрай вратата на мездренчани. В края на полувремето „железничарите” можеше да направят преднината си класическа, но капитанът на Спортист Лъчо Младенов блокира добре Иса и не му позволи да отправи точен удар.

Второто полувреме започна със силен домакински натиск. В 57-ата минута Виктор Дениран проби по лявото крило и центрира в полето, Пажин изчисти топката, но останаха съмнения за игра с ръка на капитана на мездренчани. Георги Коруджиев овладя избитата топката и стреля силно от границата на полето, но ударът му мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Иванов. Няколко минути по-късно отново Коруджиев стреля от дъгата, но кълбото мина над вратата на гостите.

Постепенно играчите на Локомотив отново взеха инициативата, а удар на Майкъл Тевия мина на сантиметри над вратата на домакините. В следващата атака Иса напредна и стреля от дъгата, но ударът му се отби в крак на бранител и излезе в корнер. В 76-ата минута интригата на градския стадион в Своге приключи, след като гостите стигнаха до трети гол. Страти Илиев центрира от дясно, Иса натисна Стоян Тодоров, който в стремежа си да изчисти топката си отбеляза автогол – 0:3.

Само четири минути по-късно играчът на мача Иса проби по лявото крило, преодоля защитник на Спортист и върна кълбото към Димитър Петков. Юношата на ЦСКА с хладнокръвен изстрел от 12 метра разстреля за четвърти път Симеонов.

Великов: Вкараха ни с 1 положение след почивката