2. - "А" група
  3. Локо (Пд) размаза Пирин (ГД) с 6:0

Локо (Пд) размаза Пирин (ГД) с 6:0

Локомотив (Пловдив) разби Пирин (Гоце Делчев) с 6:0 като гост в среща от 22-ия междинен кръг на „А” група и засега еднолично се изкачи на 3-ото място в класирането

Локомотив (Пловдив) разби Пирин (Гоце Делчев) с 6:0 като гост в среща от 22-ия междинен кръг на „А” група и засега еднолично се изкачи на 3-ото място в класирането. Точни за „черно-белите” бяха Мартин Камбуров на два пъти, Тижани Белиад, Крис Гади, Стелиос Илиадис, докато Гуцев си отбеляза автогол.

Резултатът бе открит в 28-ата минута, когато Мартин Камбуров вкара на добавка, след като удар с глава Аймен Белаид бе срещнал напречната греда. Това е 14-ият гол на нападателя през сезона.

До почивката гостите имаха неуважени претенции за дузпа.

Шест минути след подновяването на играта Локомотив удвои чрез Тижани Белаид при многоходова акция.

В 57-ата минута резултатът придоби класическо измерение. Крис Гади засече центриране на Здравко Лазаров от въздуха за 3:0.

Гръкът Илиадис също записа името си сред голмайсторите. Това стана в 70-ата минута след поредно центриране, засечено в мрежата.

Срамът за домакините стана пълен, след като в 77-ата минута Любомир Гуцев отклони топка в собствената си врата и резултатът стана 5:0 за „смърфовете”.

Крайното 6:0 оформи Мартин Камбуров две минути преди края с 15-ия си гол за сезона.

Така Локомотив събра 41 точки и вече има преднина с 3 пред градския съперник Ботев и ЦСКА, като последните два са с мач по-малко.

Пирин записа четвърта поредна загуба и остава 14-ти с 9 точки.

Пирин (ГД) – Локо (Пд) 0:6
0:1 Камбуров (28’)
0:2 Т. Белаид (51’)
0:3 Гади (57’)
0:4 Илиадис (70’)
0:5 Гуцев (77’ авт.)
0:6 Камбуров (88’)

Състави:

Пирин (ГД): Абдиков, Пиргов (46-Боянчев), Гуцев, Фиданин, Киров, Башов, П. Лазаров (к), Марчев, Газиев, Панайотов (55-Петров), Близнаков (66-Карапетров)