2. - "А" група
  3. Етър преклони глава пред Пирин (Гоце Делчев) в дербито на новаците

Етър преклони глава пред Пирин (Гоце Делчев) в дербито на новаците

Тимът, воден от Тенчо Тенев се превръща в хита на "А" група след 3 победи от 4 мача

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) продължава да очарова с играта си. Новаците постигнаха третия си успех в „А” група, побеждавайки с 1:0 Етър на стадион „Ивайло” във Велико Търново.

Единственото попадение за гостите отбеляза Албин Ходжа в 51-ата минута.

През първата част играта бе равностойна. След нервното начало на срещата домакините първи успяха да организират по-сериозна атака. В 17-ата минута Мартин Станкев бе изведен сам срещу стража на Пирин след отлично подаване на Радослав Анев. Станкев обаче се засуети и не успя да преодолее Абдиков.

„Виолетовите” се опитаха да натиснат своя съперник, но момчетата на Тенчо Тенев се бранеха организирано и чакаха своя шанс на контраатака.

Гостите се възползваха максимално от създадените ситуации. В 51-ата минута Пирин ликуваше след като Албин Ходжа засече от воле центриране отдясно в наказателното поле, извеждайки своя тим напред в резултата.

Етърци реагираха като ужилени след попадението и веднага се впуснаха в атака. Пропуски пред вратата на тима от Гоце Делчев обаче направиха Луис Едуардо и резервата Жандре.

В 79-ата минута резултатът можеше да бъде изравнен, но страхотна намеса на Абдиков запази преднината на гостите. Четин Садула бе намерен от Едуардо в наказателното поле, след което стреля много силно, но стражът на Пирин спаси топката, която летеше със страшна сила под гредата.

До края на срещата домакините атакуваха хаотично и така и не съумяха да отбележат изравнително попадение.

По този начин отборът на Пирин заема четвърта позиция в класирането с актив от 9 точки след три победи и само една загуба от шампиона Лудогорец. Етър пък е на 12-о място с 3 пункта.