2. - "А" група
  3. Едуардо спаси Монтана срещу Академик

Едуардо спаси Монтана срещу Академик

Монтана и Академик Сф не успяха да се победят в двубоя помежду им от 7-ия кръг на „А” група. Срещата на стадион „Огоста” завърши 2:2, като гостите на два пъти повеждаха в резултата, но не успяха да стигнат до крайния успех

Монтана и Академик Сф не успяха да се победят в двубоя помежду им от 7-ия кръг на „А” група. Срещата на стадион „Огоста” завърши 2:2, като гостите на два пъти повеждаха в резултата, но не успяха да стигнат до крайния успех. В спасител за домакините се превърна Луис Едуардо – авторът на двата гола за Монтана. „Студентите” пък доиграха срещата с човек по-малко, след като в 75-ата минута червен картон получи Кюмюрджиев.

Академик се възползва от неориентираността на домакините и излезе напред в резултата в 16-ата минута, когато Иван Иванов изпълни точно свободен удар. До почивката ситуацията на терена не се промени – домакините бяха безидейни, а гостите играеха на контраатака, но до нов гол не се стигна.

Четири минути след подновяването на играта Монтана стигна до изравнителен гол. Таранът Миро Антонов проби по дясното крило и върна към Луис Едуардо, който при първия си опит не успя да преодолее Чавдаров, но при добавката бе точен – 1:1.

В 55-ата минута бразилецът можеше да осъществи пълен обрат, но не успя да се възползва от опразнената врата на „студентите”.

Гостите обаче отново излязоха с едни гърди напред. Това стана в 69-ата минута, когато Иван Редовски изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение на Димитър Илиев срещу противников състезател.

Монтана обаче събра сили за точката. Едуардо се оказа спасителят, след като в 75-ата минута реализира дузпа за нарушение на Петър Кюмюрджиев срещу него. Кюмюрджиев получи втори жълт картон от рефера Георги Йорданов и напусна преждевременно терена, оставяйки съотборниците си с човек по-малко в оставащите 15 минути.

До края „студентите” логично бавеха играта и двубоят приключи при 2:2.

В класирането Академик вече е последен с 2 точки в актива си, с 5 зад 13-ия Сливен, и по всичко личи, че ще се бори за оцеляване. Монтана е на 10-ата позиция с 8 точки.

МОНТАНА – АКАДЕМИК 2:2
0:1 Иванов (16’)
1:1 Едуардо (49’)
1:2 Редовски (69’) /д./
2:2 Едуардо (75’) /д./

Монтана: Левашки, Мечечиев, Г. Иванов, Жеков (к), Христов, Фиданин (М. Иванов 30’), Мичев, Кондев, Илиев, Едуардо, Антонов;

Академик: Чавдаров, Редовски, Сечков, Кюмюрджиев, Василев (Динчев 17’), Пеков (к), И. Иванов, Петров, Да Силва, Мбемба (Николов 45’), Гюнери.

Жълти картони: Левашки, Илиев (М), Кюмюрджиев (А)