3. Пирин (Разлог) с първи успех в мъжкото волейболно първенство

Пирин (Разлог) с първи успех в мъжкото волейболно първенство

След обрат и драматична победа с 3:2 над Локомотив Авиа

Отборът на Пирин (Разлог) постигна първи успех през новия сезон в първенството на България по волейбол за мъже.

Възпитаниците на старши треньора Благовест Катранджиев записаха драматична победа с 3:2 (23:25, 25:21, 25:18, 17:25, 15:11) гейма като гости на Локомотив Авиа в среща от втория кръг на шампионата.

Двубоят се игра в спортната зала на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" и бе много равностоен, като предложи поредица от обрати.

Волейболистите на Найден Найденов започнаха по-концентрирано срещата и от самото начало взеха инициативата, за да отворят преднина от 10:4, която задържаха до 17:11.

Постепенно гостите подобриха играта си в защита и успяха да намалят пасива си до 20:22. Стигна се до 24:21 и след два пропуснати геймбола Локомотив все пак затвори първата част при 25:23.

Вторият гейм бе изключително равностоен и вървеше точка за точка, но при 20:20 гостите от Разлог направиха серия от три безответни точки и изравниха след 25:21 във втората част.

Волейболистите на Благовест Катранджиев пренесоха импулса в играта си в третия гейм, в който показаха отлична игра на блокада и постепенно започнаха да трупат преднина, достигнала до 5 точки при 17:12. Това се оказа ключово и за крайния изход от гейма – 25:18 за Пирин Разлог.

Ролите се размениха в четвъртата част, в която Локомотив наложи волята си и вкара мача в тайбрек след категоричното 25:17.

В решителния пети гейм обаче гостите отново гостите от Разлог бяха по-концентрирани в ключовите моменти, за да стигнат до крайния успех след 15:11.

Така Пирин (Разлог) записа първа победа от началото на новия сезон и вече има 3 точки в актива си, докато за Локомотив това бе първо поражение, като "черно-белите" са с точка повече.

ОБЗОР: Левски спечели волейболното дерби с Нефтохимик 2010

Вижте всички резултати и класирането при мъжете

Федерацията ни по волейбол търси четирима селекционери

Управителният съвет на БФВ ще разгледа кандидатурите, ще проведе директни разговори с кандидатите и ще се съобрази с препоръките на Треньорската комисия

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона