Надал продължава напред в Мадрид след титаничен мач (ВИДЕО)

Испанецът надви Педро Качин с 2:1 сета

Рафаел Надал е осминафиналист на турнира от Мастърс 1000 сериите в Мадрид, след като победи изненадващо трудно аржентинеца Педро Качин с 2:1 сета, 6:1, 6:7(5), 6:3, в мач, продължил над три часа.

В първия сет испанецът доминираше от първата точка и направи ранен пробив. Надал взе подаването на съперника си още два пъти.Втората част започна с предимство за Качин, който поведе с 4:1 гейма и два пробива. Бившият номер 1 отново показа борбения си дух и спаси два сетбола при 4:5 за аржентинеца и сервис на Качин, за да изравни. След това изненадващо Надал допусна нов пробив, но аржентинецът отново не затвори частта и се стигна до тайбрек. В него Качин отново изпусна сериозна преднина, но все пак вкара мача в трети решителен сет.

В него Надал направи пробив в първия гейм, който аржентинецът върна в 4-ия. Ключовият момент дойде в 5-ия гейм на третия сет, когато испанецът отново взе подаването на съперника си. Носителят на 22 титли от Големия шлем затвори мача при сервис на Качин.

На осминафиналите Надал ще се изправи срещу Иржи Лехечка, който преодоля Тиаго Монтейро с 6:4, 7:6(7).

Табило продължава похода си в Рим, стигна 1/2-финал

Чилиецът надви китаеца Чжъчжън Чжан с 6:3, 6:4 за 1:25 час игра

Джокович минал медицински прегледи след удара с бутилка

Сърбинът беше ударен от метална бутилка на Мастърса в Рим

Коко Гоф на полуфинал в Рим

ОБЗОР: Зверев и Циципас на четвъртфинал в Рим (ВИДЕО)

Медведев отпадна

Швьонтек на полуфинал в Рим

"Доволна съм, че сервирах толкова добре", заяви след успеха водачката в световната ранглиста

В Португалия: Андреев отпадна в първия кръг

Преминалият през квалификациите българин загуби от аржентинец след над 2 часа на корта

В Италия: Синер пропуска Ролан Гарос?