Надал показа страхотен тенис и си го върна на Де Минор (ВИДЕО)

Той победи австралиеца в два сета

Рафаел Надал показа, че започва да се завръща към най-добрата си игра, след като победи Алекс Де Минор във втория кръг на Мастърса в Мадрид. Испанецът спечели с 2:0 сета (7:6(6), 6:3).

Преди само няколко дни двамата играха на турнира в Барселона, където Де Минор стигна до успеха в 2 сета. Това бе първа победа за испанеца срещу играч от топ 10 от 527 дни насам.

Срещата стартира с пробив за Надал, но австралиецът направи рибрейк. След това Де Минор на свой ред поведе с пробив, но любимецът на домакините веднаха се върна в играта. След това се стигна до тайбрек, в който Надал поведе с 6:2 точки, но допусна да се стигне до равенство. Все пак носителят на 22 титли от Големия шлем спечели частта с 8:6 точки.

Драматичният развой на първия сет се отрази на Де Минор, който загуби подаването си още в първия гейм на втората част. Надал показа отлично ниво и не остави шансове на австралиецът, като дори затвори мача на сервис на поставения под номер 10 в схемата.

В следващия кръг испанецът ще се изправи срещу Педро Качин, който победи Франсис Тиафо.