ДВОЕН УДАР! Генчев удари рамо на Левски за Европа (ВИДЕО)

Крумовград громи Локо Пд на "Коматево"

Бъдещият треньор на Левски Станислав Генчев удари сериозно рамо на "сините" в битката за Европа, след като настоящият му тим Крумовград срази с 4:1 Локомотив Пд в двубой от плейофната фаза на efbet лига. За хита в елита това бе мач №14 без поражение, а по ирания на съдбъта голмайстора на "сините" Александър Колев, който също е чакан на "Георги Аспарухов", заби своя 14-и гол в шампионата.

Срещата стартира ударно за абсолютния новак в родния елит, повел с 3:0 до почивката. С победата Локо Пд остава само на точка пред Левски, но "сините" приемат Черно море в неделя. Четвъртото място обаче не гарантира бараж за Лигата на конференциите, тъй като триумф на Ботев Пд за Купата на България в сряда ще прати третия в класирането на плейоф.

Първият удар посока една от двете врати отправи Оливер Кандем В 4-тата минута. Футболистът на Локо Пд се възползва от оставането му пространство и пробва късмета си, но високо над напречната греда.

Четири минути по-късно Янко Георгиев трябваше да прави спасяване. Евандро проби добре и стреля, но вратарят изби встрани.

Четвърт час след началото късметът покри пловдивчани. Серкан Юсеин стреля много опасно от средна дистанция. Кристиан Томов бе преодолян, но топката се отби от десния страничен стълб.

В 20-ата минута Крумовград излезе напред в резултата. Алекс Колев спечели топката в центъра на терена и пусна извеждащ пас в коридор към Патрик Луан. Той се озова очи в очи с Томов. Младият страж на „смърфовете“ напусна наказателното си поле и остана около дъгата. Луан вдигна поглед и с лекота го преодоля за 1:0.

9 минути по-късно Луан отново се измъкна зад защитата на Локо Пд и излезе сам срещу Томов. Стражът този път го изчака, но Мартин Паскалев го препъна в гръб. Главният съдия Михаел Павлов моментално посочи бялата точка. Зад топката застана Алекс Колев, който преодоля Томов за 2:0.

Още преди почивката, в 39-ата минута Александър Томаш направи две смени, като вкара в игра Димитър Илиев и Мартин Райнов на местата на Ефе Али и Кристиян Пешов.

Три минути по-късно домакините вкараха и трети гол. Те разиграха късо от корнер. Серкан Юсеин центрира на далечната греда към Божидар Кацаров, който свали към Шимич. От непосредствена близост петицата на Крумовград не пропусна да порази мрежата.

На почивката Александър Томаш замени Бубакар Дион с Петър Андреев и именно младежкият национал на България се разписа за 1:3 с първата ситуация за "смърфовете" през втората част. Талантът бе изведен перфектно от Димитър Илиев очи в очи с Янко Георгиев.

Попадението направи мача още по-интригуващ, след като в следващите минути "смърфовете" опитаха да се върнат в двубоя, но пък оставяха свободни пространства за контраатака на домакините. В 70-ата минута Алекс Колев бе близо до попадение, но ударът му бе блокиран.

Таранът и национал на България все пак вкара своя гол №14. Това стана в 74-ата минута, когато голмайсторът на първенството засече с глава центриране от ъглов удар, след като бе оставен непокрит в наказателното поле.

Минута преди края Петър Андреев удари греда.