3. ЧУДЕСНО! Вики Томова е на четвъртфинал в Сеул

ЧУДЕСНО! Вики Томова е на четвъртфинал в Сеул

Виктория Томова постигна нова впечатляваща победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на WTA 500 турнира на твърди кортове в Сеул с награден фонд 922 572 долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис. Първата ракета на България имаше преднина от 7:5, 4:1 преди американката Аманда Анисимова да се откаже. Срещата продължи 85 минути.

Томова изпусна на три пъти преднина от пробив до 5:5 в първия сет, но спечели следващите два гейма за 7:5. Във втората част Вики спечели четири поредни гейма от 0:1 до 4:1 и при този резултат Анисимова прекрати участието си в мача.

За място на полуфиналите Томова ще играе срещу №44 в световната ранглиста Вероника Кудерметова (Русия).

По-късно днес българката ще играе на четвъртфинал и в турнира на двойки. Томова и Макото Ниномия (Япония) ще играят срещу първите поставени в схемата Вероника Кудерметова (Русия) и Хао-Чин Чан (Тайван).