3. Анди Родик на 1/4-финал в Париж

Анди Родик на 1/4-финал в Париж

Американецът чака Джокович или Цонга

Американецът Анди Родик си осигури класиране във финала на "Мастърс" турнира в Шанхай. Бившият номер 1 в света се класира за четвъртфиналите на „Мастърс”-а в Париж, след като надигра представителя на домакините Жил Симон с 6-3 7-5. Родик демонстрира добра игра от всички зони на корта и заслужено се класира сред най-добрите 8 на турнира в парижката зала „Берси”. Той спечели лесно първия сет, като успя да пробие на два пъти подаването на Симон. Във втория, играта вървеше гейм за гейм, а Родик имаше шанс да направи пробив при 4:3 в своя полза и да сервира за мача. Французинът се справи с предизвикатекството и спаси своето подаване, но не можа да го стори в 12-ия гейм. Тогава Родик пропусна 4 мачбола, но при следващата си възможност успя. Така на четвърфинала негов противник ще бъде победителят от срещата между Новак Джокович и Жо-Вилфред Цонга. Двамата са се срещали два пъти до момента, като Джокович успя да победи на финала на Australian Open, а Цонга взе реванш в мача за титлата в Бангкок.

Де Минор е на полуфинал във Виена

Поставеният под номер 2 в схемата Алекс де Минор се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във Виена