Година по-късно Брюксел приема първенството. Участниците вече са 254 от 49 страни. При жените победа за Косейсао Ферейра (1:10:07), която изтегля родната си Португалия до трето място в отборното класиране, където реномето си на световна сила защитават румънките и грабват отборната титла. При мъжете Кения прибира отборното злато, но в инвидуалната надпревара героите не са африканци. Шампион става белгиецът Винсент Русо с 61:06 мин. Втори е Стив Монегети от Австралия, бронзов медалист на маратон от световното първенство в Атина четири години по късно. Австралиецът е участник на четири олимпийски игри (Сеул`88, Барселона`92, Атланта`96, Сидни`2000). Интересното е, че той продължава да се състезава и да печели малки регионални състезания и до ден днешен. Трето място за британеца Карл Такъри.
Участие в 13-ото световно по полумаратон в Каварна са потвърдили атлети от 50 държави, сред които и 30 участници от маратона на олимпиадата в Лондон.
Трасето в Каварна вижте тук!
Карта на старт-финала вижте тук!
Световни първенства по полумаратон - победители и призьори - I част
На първото издание - в Тинсайд - участват атлети от 36 страни, в Каварна ще дойдат състезатели от 50 държави, сред които и 30 участници от маратона на олимпиадата в Лондон
Първото първенство се провежда през 1992 г. в Тинсайд, Великобритания. Участват 204 атлети от 36 страни. Шампион при мъжете става кениецът Бенсон Масая с 60:24 мин, при жените – британката Лиз Макколган с 68:53 мин. По това време Макколган е световна шампионка на 10 000 м, а от олимпийските игри в Сеул през 1988 г. има сребърен медал. Масая също е един от най-добрите кенийци през тези години. В отборното класиране при мъжете Кения защитава реномето си на световна сила пред Великобритания и Бразилия. При жените домакините отново са принудени да се задоволят с второто място след много компактния отбор на Япония. Трети са нашите северни съседки – румънките.