Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Борусия Дортмунд показа, че се намира в отлично настроение, след като разби с 5:1 като домакин Аугсбург в мач от 32-ия кръг на Първа Бундеслига.

„Жълто-черните“ поведоха още в 4-ата минута, когато Марко Ройс стреля, а отблизо Юсуфа Мукоко технично с пета вкара топката във вратата на Томаш Коубек.

Борусия удвои своята преднина в 20-ата минута, когато Джейми Байно-Гитенс центрира в наказателното поле на Аугсбург, където над всички се извиси Дониел Мален и прати топката за втори път в мрежата на Коубке.

Борусия Дортмунд направи резултата 3:0 в 29-ата минута. Коубек първоначално спаси удара на Мален, но след това топката се отклони от корема на Мукоко и влетя в опразнената врата.

Аугсбург намали своя пасив в 32-ата минута, когато Арне Майер асистира за попадението на Рубен Варгас.

Борусия Дортмунд вкара четвърти гол в 34-ата минута. След бърза контраатака, Марко Ройс беше още в своята половина, когато получи подаването. След това той напредна, беше сам срещу Коубек и не пропусна да направи резултата 4:1.

Грегор Кобел се намеси убедително в 61-ата минута, спасявайки опасния удар с глава на Демирович.

Борусия вкара и пети гол в 64-ата минута, когато Марко Ройс асистира за попадението на Феликс Нмеча, който отблизо не остави никакви шансове на Коубек. Това е дебютното попадение на Нмеча с екипа на Дортмунд в Първа Бундеслига.

Само няколко секунди по-късно Ройс беше близо до това да вкара нов гол, но Коубек този път го разочарова със страхотната си изява.

В 76-ата минута Карим Адейеми отправи опасен удар, но Коубек внимаваше и спаси.

Марсел Забицер можеше да вкара и шести гол в 86-ата минута, но Коубек имаше късмет, че топката премина на сантиметри встрани от десния му страничен стълб.

С тази победа Борусия Дортмунд е пети с 60 точки, но вече изостава само на три от четвъртия РБ Лайпциг. Аугсбург е девети с 39 точки.

Майнц шамароса здраво Борусия (Дортмунд)(ВИДЕО)

Рурците бяха разгромени от противника си и допуснаха цели три гола

Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)