Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Щутгарт спечели с 3:1 домакинството си на Байерн Мюнхен от 32-рия кръг на Бундеслигата. Леонидас Стергиу, Юнг Йонг и Силаш вкараха за успеха, докато точен за баварците бе Хари Кейн от дузпа.

С този успех се завърза борбата за второто място. Към момент Байерн остава там с 69 точки, но има аванс само от 2 пред третия Щутгарт два кръга преди края. Байер Леверкузен е недостижим на върха. Както е известно „аспирините“ вече си гарантираха титлата.

Щутгарт влезе силно в мача срещу детронираните шампиони и можеше да поведе още в 10-ата минута, но Мануел Нойер отрази удара на Крис Фюрих.

Половин час след началото домакините излязоха напред в резултата. Стеригу беше изпуснат от защитата на Байерн и порази мрежата зад Нойер.

Няколко минути по-късно баварците отвърнаха. Те получиха правото да изпълнят дузпа, която Хари Кейн реализира.

До почивката и двата отбора направиха по един пропуск, така че паритетът се запази. През вторите 45 минути Щутгарт продължи с добрите си изяви.

В 83-тата минута Силаш даде асистенция на Юнг Йонг. Той скочи високо и с удар с глава преодоля Нойер.

Крайният резултат бе оформен в добавеното време на мача. Силаш получи от Серу Гираси и шутира от границата на наказателното поле. Нойер нямаше никакви шансове.

За Байерн загубата не е краят на света, защото тимът продължава да гони Шампионска лига. В сряда му предстои реванш с Реал Мадрид на „Сантиаго Бернабеу“ в полуфиналите на надпреварата.