3. Юнайтед преодоля „чуковете” за ФА къп, чака Бербатов в следващия кръг (ВИДЕО)

Юнайтед преодоля „чуковете” за ФА къп, чака Бербатов в следващия кръг (ВИДЕО)

Рууни се завърна на терена с гол и пропусната дузпа

Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, след като преодоля Уест Хем с общ резултат 3:2 след 2:2 в първия двубой на „Болейн Граунд”.

„Червените дяволи” стигнаха до минимален успех с 1:0 в преиграването на „Олд Трафорд” и по този начин в следващата фаза, предвидена за уикенда на 26-27 февруари щe посрещне тима на Димитър Бербатов Фулъм.

Единственото попадение за домакините отбеляза, завърналият се след контузия Уейн Рууни.

Нападателят се разписа още в 9-ата минута и този гол се оказа достатъчен за победата на неговия тим. Хавиер Ернандес се измъкна от опеката на Джемс Томкинс, след което нахлу отляво в наказателното поле и намери на празна врата Рууни, за когото не бе пролем да се разпише.

Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън, който направи цели десет промени в състава, в сравнение с първата среща, имаха пълно превъзходство в срещата и заслужено продължиха участието си в турнира.

Домакините имаха възможност да запишат по-убедителна победа, но пропуски направиха Рууни и Ернандес.

Десетката на Юнайтед можеше да отбележи втори гол в мача в 79-ата минута, когато получи правото да изпълни дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джордан Спенс, но разочарова с изпълнението си, пращайки топката високо над напречната греда.

В крайна сметка, без да влагат много усилия, „Червените дяволи” се класираха за следващия кръг на ФА Къп.