3. Тотнъм сътвори зрелище с 6 гола, 3 дузпи и 3 обрата в Сиатъл

Тотнъм сътвори зрелище с 6 гола, 3 дузпи и 3 обрата в Сиатъл

"Шпорите" направиха 3:3 с местния Сиатъл Саундърс в първата си контрола, която беше дебют за мениджъра Маурисио Почетино

Тотнъм започна турнето си в САЩ с атрактивно 3:3 с местния Сиатъл Саундърс в контрола с три дузпи, минала през три обрата и в крайна сметка завършила без победител.

В Тотнъм още няма нови играчи това лято, но за сметка на това мениджърът е нов и Маурусио Почетино записа дебют начело на „шпорите”.

Гилфи Сигурдсон беше изваден от състава за контролата със Сиатъл точно преди нейното начало и това подхрани слуховете, че той ще се завърне в бившия си клуб Суонзи.

Сиатъл започна по-добре, но обратно на логиката Хари Кейн центрира и Люис Холтби с глава прехвърли вратаря за 1:0.

В 34-ата минута Майкъл Доусън направи дузпа след нарушение срещу Маршал и Пинеда направи „Паненка” в средата на вратата за 1:1.

Бившият играч на Тотнъм и истински герой в САЩ Клинт Демпси тормозеше лондочани и Дани Роус изчисти негов удар от голлинията.

Пет минути след почивката янките направиха пълен обрат с фамозен гол на Алонсо, който от 25 метра изстреля същинска ракета, която се удари в напречната греда и влетя в мрежата за 2:1.

Само 5 минути след това Маршал на свой ред направи дузпа при поваляне на Солдадо и испанецът сам вкара – 2:2.

Стадионът в Сиатъл стана на крака при смяната на Демпси в 73-ата минута, а Боуен се появи като резерва в 78-ата и само мигове по-късно беше на точното място, за да направи добавка, която изведе Сиатъл напред – 3:2.

Веднага след центъра Тотнъм получи втора дузпа и общо трета в мача за игра с ръка на Йедлин. Яго Фалке намери точно ъгъла за крайното 3:3 от бялата точка.

Джими Траоре имаше един последен шанс да спечели мача за домакините, но ремито се запази.

Следващата контрола на Тотнъм е на 24 юли, четвъртък, от 2 часа през нощта българско време срещу Торонто.