3. Тотнъм обърна Рединг и пак е трети (видео)

Тотнъм обърна Рединг и пак е трети (видео)

Вижте всички резултати и голмайстори от кръга на Острова

Тотнъм направи втори пореден пълен обрат и победи закъсалия Рединг с 3:1 на „Уайт Харт Лейн” в 21-ия кръг на Висшата лига. Рединг поведе с ранен гол на Погребняк, но Тотнъм обърна след голове на Доусън, Адебайор и Демпси. Така лондончани повториха упражнението от преди няколко дни, когато обърнаха Съндърланд.

Мачът в Северен Лондон започна неочаквано. Погребняк спечели фаул на границата на наказателното поле, Харт стреля в гредата, но при добавката руският нападател намери мрежата – 0:1 още в 4-ата минута.

„Шпорите” не промениха нищо в своя стил и натиснаха. След пропуска на Адебайор с глава, домакините възстановиха статуквото още след 10 минути.

Гилфи Сигурдсон центрира отлично на близката греда и Майкъл Доусън с глава засече за 1:1.

После мачът влезе в по-спокойно русло, а малко преди почивката Дефоу преодоля с удар Адам Федеричи, но топката мина покрай вратата.

Демпси и Сандро също не успяха да преодолеят стража и почивката дойде при 1:1.

Втората част стартира перфектно за Андре Вияш-Боаш. Ленън центрира от крилото, а на задната греда Емануел Адебайор с глава матира Федеричи – 2:1.

В средата на полувремето Тотнъм се отпусна, но два пропуска на Погребняк и Кебе струваха скъпо на „кралските поданици”.
Вместо да вкарат, гостите получиха гол.

Сандро пусна за Демпси, американецът стреля силно отдалеч,  кълбото рикошира в Леджъртууд и прехвърли Федеричи – 3:1.

Тотнъм е трети с 39 точки, на една пред Челси, който утре приема КПР в лондонско дерби. Рединг остава на 19-то място с 13 точки.

Суонзи и Астън Вила направиха 2:2 на „Либърти” след интригуващ двубой в Уелс.

„Лебедите” напълно доминираха през първата част. Уейн Раутлидж даде аванс на домакините в 9-ата минута, но точно преди почивката Вайман изравни за 1:1.

Мичу на два пъти нацели гредите преди пазуата.

Суозни натисна, но Нейтън Дайър фаулира Вайман пет минути преди края и Кристиан Бентеке от бялата точка изведе Вила напред за 1:2.

Дани Греъм разочарова съотборниците на Стилиян Петров с късен изравнителен гол в добавеното време – 2:2.

Уест Хям взе много важен успех срещу Норич с 2:1 като домакин.

Уинстън Рийд бе задържан от Райън Бенет и „чуковете” получиха спорна дузпа още в третата минута. Марк Нобъл  спокойно намери ъгъла за 1:0.

Снодграс нацели греда за гостите от пряк свободен удар, но Джоуи О’Брайън даде спокойствие на Уест Хям с втори гол в 26-ата минута.

Домакините не срещнаха особени трудности след почивката въпреки късния почетен гол на Ръсел Мартин, който оформи крайното 2:1.

Ето всички резултати и голмайстори от съботните срещи във Висшата лига (21 кръг):

Уигън – Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Ернандес ‘35
0:2 Ван Перси ‘43
0:3 Ернандес ‘63
0:4 Ван Перси ‘88

Манчестър Сити – Стоук Сити 3:0
1:0 Сабалета ‘43