3. Тотнъм измести Арсенал от топ 4 с късен успех на "Британия" (ВИДЕО)

Тотнъм измести Арсенал от топ 4 с късен успех на "Британия" (ВИДЕО)

Адебайор вкара победния гол за 2:1 в края, а Стоук Сити игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко

Тотнъм победи Стоук Сити като гост с 2:1 в предпоследния 37-и кръг на Висшата лига и измести Арсенал от четвъртата позиция в битката за Шампионска лига.

На „Британия” Н’Зонзи даде много ранен аванс на „грънчарите”, но Демпси изравни, а в края Адебайор на празна врата донесе трите точки на „шпорите”. Почти цяло второ полувреме Стоук игра с човек по-малко след втори жълт картон на Чарли Адам в 47-ата минута.

Навръх 150-годишнината на Стоук Сити, Тотнъм се бореше отново да измести Арсенал от топ 4 в битката за последното място, даващо право на участие в Шампионска лига следващия сезон.

„Грънчарите” отпразнуваха своя юбилей с ранен гол още в третата минута. Чарли Адам завъртя отлично от пряк свободен удар и Стивън Н’Зонзи на близката греда матира Уго Лорис за 1:0.

Тотнъм натисна след гола, но Бегович изби бомбен шут на Гарет Бейл. Демпси подложи крак след неточен изстрел на Уокър и прати в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

В 20-ата минута Паркър опита дълъг диагонален пас за Ленън, Уилсън пресече и изчисти с глава, но Асмир Бегович излезе неразчетено напред и падайки с едно докосване Клинт Демпси успя да прехвърли топката в мрежата за 1:1.

Бейл беше много активен, но Стоук укроти бурята пред своята врата и на почивката ремито се запази.

Само две минути след паузата Чарли Адам влезе необмислено в краката на Вертонген и бе изгонен с втори жълт картон, което предреши хода на мача.

Натискът на гостите се засилваше, но Демпси засече центриране на Бейл над гредата от чиста позиция. Бегович даваше сериозен отпор на Тотнъм, а Вертонген не успя да вкара след центриране на Хъдълстоун от пряк свободен удар.

Муса Дембеле се появи в игра и Вияш-Боаш тръгна смело в атака за победата.

Атаките на „шпорите” най-сетне донесоха победен гол 7 минути преди края. Демпси беше изведен зад защитата, намери Адебайор на празна врата и тогоанецът отклони в мрежата за 1:2 и отпразнува гола със специален танц.

Тотнъм вече е четвърти с 69 точки, а Арсенал остава пети с 67. „Топчиите” са с мач по-малко и във вторник приемат новия носител на ФА Къп Уигън, който се бори за оцеляване.

Следващата неделя в последния кръг Тотнъм е домакин на Съндърланд, а Арсенал гостува на Нюкасъл.