3. Солдадо се отпуши, Тотнъм би Кардиф с 1:0 (ВИДЕО)

Солдадо се отпуши, Тотнъм би Кардиф с 1:0 (ВИДЕО)

Уелският тим вече пет мача няма гол във Висшата лига и се запъти към Чемпиъншип

Тотнъм победи закъсалия Кардиф с 1:0 в 28-ия кръг на Висшата лига и дръпна с 5 точки пред Евертън на петата позиция. Роберто Солдадо вкара победния гол след седмици на пропуски, в които Тим Шерууд го подканяше най-сетне да намери пътя към мрежата.

Тотнъм е пети с 53 точки, на 4 зад Манчестър Сити и на 5 пред „карамелите”. Кардиф пък записа пети пореден мач без отбелязан гол в Премиършип.

Мачът започна с пропуск на Солдадо, който засече пас на Ленън от грешната страна на гредата. Доусън пък блокира опасно центриране на Фабио за гостите.

Маршал извади удар с глава на Доусън, а после при ново статично положение капитанът на „шпорите” на първа греда отклони опасно близо над целта.

В 28-ата минута Солдадо спря головата си суша и вкара победния гол след образцова контра. Таунзънд разтегли вляво за Адебайор, който изчака Солдадо и му даде прецизен пас, а испанецът засече зад Маршал за 1:0.

Но само 4 минути по-късно отборът от Уелс удари греда. Коукър скочи добре и засече корнер отдясно, но бившият играч на Тотнъм нацели гредата. Преди почивката Уго Лорис спаси удар на Нотън.

През втората част Тотнъм повече пазеше преднината си, отколкото да търси втори гол.

Чак към края Хари Кейн изпусна чисто положение да удвои и да вкара първия си гол в английския елит.

Крон-Дели пък изпусна да изравни при едно меле в пеналта на Тотнъм и „шпорите” взеха трите точки.

Тотнъм е пети с 53 точки, докато Кардиф остава на предпоследното 19-то с 22 и е на 4 зад спасителното 17-то място.
Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал