3. Реднап спря бившия си отбор Тотнъм и отлепи КПР от дъното (+ВИДЕО)

Реднап спря бившия си отбор Тотнъм и отлепи КПР от дъното (+ВИДЕО)

Дефанзивната тактика на Куинс Парк Рейнджърс доведе до 0:0 на "Лофтъс роуд"

Хари Реднап направи поредна малка крачка към възраждането на Куинс Парк Рейнджърс. На своя „Лофтъс роуд” КПР удържа високо летящия Тотнъм за 0:0 в първа среща от 22-ия кръг на Висшата лига. Срещу бившия си отбор Реднап донесе втори пореден мач без загуба за новия си клуб след победата над Челси в друго лондонско дерби в миналия кръг.

Тотнъм имаше превес, но въпреки че  не спечели записа шести пореден мач без загуба в Премиършип. КПР остава на дъното, но играе много по-добре в последните две срещи.

Преди мача КПР имаше само една победа у дома този сезон, но и бе записал само една загуба на свой терен от „шпорите” в ерата на Висшата лига. Тотнъм пък бе вкарвал гол във всяко едно гостуване до момента, но днес за първи път не го направи.

През целия двубой отборът на Андре Вияш-Боаш имаше предимство във владеенето на топката, но териториалния превес доведе до много малки опасности за много компактната защита на домакините.

Тотнъм рано-рано създаде най-добрия си двоен шанс в мача. След пет минути Дефоу проби с рейд на скорост, направи двойно с Адебайор и стреля добре, но Жулио Сезар спаси. Тогоанецът притича да добави, но Сезар пак бе на ниво и отрази.

В средата на първата част Сандро се контузи и на негово място се появи Скот Паркър.

До почивката Тотнъм си подаваше повече по ширина пред наказателното поле на съперника и не създаде нови голови ситуации.

Хари Реднап запази своята отбранителна тактика и през втората част. Домакините бяха плътно прибрани в своята половина и чакаха шанс на контраатака.

12 минути преди Райт-Филипс получи добър извеждащ пас, но Лорис внимаваше, излезе напред и изчисти.

В самия край пак Райт-Филипс бе изведен чудесно от Таарабт в наказателното поле, ала не успя да ритне топката.

Тотнъм е трети с 40 точки, КПР най-после отлепи от дъното и е 19-ти с 14 пункта. Рединг е последен с 13.
Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал