Реал с крачка по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Кралете" ликуват в Сан Себастиан и с резервите

Реал Мадрид е с крачка по-близо до титлата в Ла Лига след пореден успех, като този път в жертва на "белия балет" се превърна Реал Сосиедад след 1:0 като гост. В В Сан Себастиан треньорът на гостите Карло Анчелоти даде почивка на част от своите звезди, а героят на вечерта бе Арда Гюлер.

Талантът на Турция вкара единственото попадение в срещата, в която домакините на два пъти се разписваха, но головете бяха отменяни. Извън състава на "кралете" предвид задаващия се полуфинал в Шампионска лига с Байерн останаха вратарят Андрий Лунун, както и полевите Федерико Велверде, Антонио Рюдигер, Едуардо Камавинга, Винисиус, Лукас Васкес, Джуд Белингам и Тони Кроос.

Шанс за изява пък получи вратарят Кепа Арисабалага, а от първата минута стартира и Милитао, лекуващ дълго време контузия. На терена като титуляр бе и Браим Диас.

Двубоят започна с домакински натиск, а Сосиедад се нуждаеше от евентуалния успех заради битката за местата, даващи право на участие в Европа. Но чисти ситуации пред вратата на гостите липсваха.

В съшото време Реал впечатли с ефективност в атака. Минута преди да е изминал половин час игра, Гюлер откри за лидера в Испания. Дани Каравахл центрира отдясно, бранител на домакините протегна крак и направи несполучлив опит да изчисти, което прати топката на крака на младия Гюлер, който бе безпогрешен.

Минути по-късно падна и изравнително попадение, дело на Кубо. При опит да изнесат топката, Орелиан Чуамени загуби на границата на наказателното поле, а от фронтална позиция японецът вкара. Оказа се обаче, че е имало нарушение именно срещу френския футболист.

След почивката събитията не се промениха особено, а Анчелоти се видя принуден да пусне голяма част от своите звезди в опит да съхрани преднината. Още едно попадение за Сосиедад бе отменено, този път заради наличие на засада. А удар на Бекер мина в опасна близост до целта.

Така, 5 кръга преди края Реал вече има 14 точки аванс пред Барселона след успеха в Ел Класико преди броени дни и нищо не може да спре "кралете" по пътя към титла №36 в Испания.