3. Панатинайкос отмъкна точката под носа на Тотнъм (ВИДЕО)

Панатинайкос отмъкна точката под носа на Тотнъм (ВИДЕО)

"Шпорите" все още нямат победа в група "J", Лацио с очакван домакински успех над Марибор

Отборите на Панатинайкос и Тотнъм завършиха наравно 1:1 в мач от група “J”” на Лига Европа.

Англичаните откриха резултата на Олимпийския стадион в Атина чрез Майкъл Доусън, който засече с глава центриране на Том Хъдълстоун в 35-ата минута.

За огромна радост на гръцките фенове домакините съумяха да изравнят в 77-ата минута, когато испанския нападател Тоше матира Уго Лорис след чудесна асистенция на Сеитаридис.

„Шпорите” трябва да съжаляват за пропуснатите две точки тъй като владееха инициативата през цялото време и създадоха куп опасности пред гръцката врата. Сериозни пропуски обаче направиха Джърмейн Дефоу, Гарет Бейл и Том Хъдълстоун.

От своя страна на домакините бе нужна една контраатака, за да стигнат до точката, взривявайки претъпканите трибуни в гръцката столица.

По този начин отборът на Тотнъм се смъкна на трета позиция в групата с актив от 2 точки и все още няма победа в Лига Европа. Момчетата на Андре Вияш-Боаш ще трябва много да внимават в оставащите си срещи, ако искат да продължат в следващата фаза на турнира. Панатинайкос пък заема последното четвърто място с един пункт.

В другата среща отборът на Лацио постигна очаква домакинска победа над Марибор с 1:0.

Единственото попадение за „римските орли” отбеляза Едерсон в 62-ата минута.

Словенците показаха, че категоричната им победа с 3:0 над Панатинайкос не е била случайна и стояха доста добре на „Олимпико”, за което свидетелства и късният гол, който допуснаха.

След това обаче гостите капитулираха и можеха да отстъпят с още по-голяма разлика. В 77-ата минута главният рефер от Полша Марчиняк отсъди дузпа в полза на „небесно-сините” и изгони с директен червен картон Йован Видович.

Ернанес обаче не успя да се разпише от бялата точка и по този начин резултатът се запази 1:0.

Така тимът на Лацио оглави класирането с 4 точки, следван от Марибор с 3.