3. ОБЗОР: Кьолн спря серията на Байер с неочакван успех в Леверкузен (ВИДЕО)

ОБЗОР: Кьолн спря серията на Байер с неочакван успех в Леверкузен (ВИДЕО)

Шалке би Майнц с дузпа в 100-ата минута за 3:2

Серията от 14 мача без загуба във всички турнири на Байер (Леверкузен) приключи изненадващо в четвъртък вечер.

Играещият на практика само за престиж тим на Кьолн победи „аспирините“ в собствения им дом с 2:1 в мач от XXXI кръг на Бундеслигата.

В герой за „козлите“ се превърна нападателят им Дейви Зелке, който реализира и 2-те попадения в Леверкузен.

28-годишният бивш играч на Херта откри резултата в 14-ата минута и макар Амин Адли да изравни в 28-ата, отново той оформи крайното 2:1 в 36-ата.

Така Кьолн спря серията от 4 домакински победи за първенство на Байер и събра 38 точки, докато „аспирините“ останаха с 48 в своя актив на 6-ата позиция.

Осмият Майнц 05 пък остана с 45, след като изоставаше на 2 пъти, и в крайна сметка загуби драматично у дома от Шалке 04 с 2:3.

Последното попадение в срещата падна в 100-ата минута от дузпа, реализирана от опитния Мариус Бюлтер.

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)