3. Марсилия спечели дербито срещу Ница на Лазурния бряг

Марсилия спечели дербито срещу Ница на Лазурния бряг

Домакините стигнаха до успеха след два гола

Олимпик Марсилия спечели дербито на Лазурния бряг срещу Ница с 2:0, което бе част от 4-ия кръг в Лига 1. Точни за „фокейците“ бяха Нийл Мопе и Луис Енрике, като по този начин тимът на Роберто Де Дзерби събра 10 точки и излезе временно на върха в класирането с 10 точки, докато „орлите“ остават 9-и с 4 точки в актива си.

Мачът на „Велодром“ не предложи много интересни моменти в началните минути.

В 36-ата гол на Нийл Мопе не бе зачетен заради засада, а 2 минути след това Ница отговори с удар на Мелвин Бард, който бе неточен.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Мопе засече центриране на Луис Енрике и с лекота порази вратата на Ница.

Домакините имаха добър шанс в 53-ата минута, когато Амин Арит подаде към Енрике и той стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в горния десен ъгъл за 2:0.

Четвърт час преди края на редовното време марсилци останаха с човек по-малко, след като Дерек Корнелиус получи втори жълт картон.

До края на мача Ница бе по-активен, като в 78-ата минута Юсуфа Мукоко пропусна при удар от упор.

В крайна сметка Ница не успя да стигне до попадение и така Олимпик Марсилия спечели дербито на Лазурния бряг.