3. Лукаку отърва Белгия от голям срам преди Евро 2016 (ВИДЕО)

Лукаку отърва Белгия от голям срам преди Евро 2016 (ВИДЕО)

Белгийците с мъка стигнаха до 1:1 срещу непретенциозния тим на Финландия

Белгия, с един от най-впечатляващите състави за Евро 2016, направи разочароващо 1:1 на „Крал Болдуин” в Брюксел срещу Финландия в предпоследната си контрола преди европейските финали.

С много променена атака, водена от Дивок Ориги и Мичи Батшуай, момчетата на Марк Вилмотс натискаха, но така и не стигаха до гол.

Суоми ги изненада с гол с първия си точен удар в мача в 52-ата минута. При една наглед бавна атака Тим Спарв изчака включването на Юка Райтала и му подаде по лявото крило, а левият бек центрира по земя за съотборника на Мишо Александров в Легия (Варшава) – Каспер Хамалайнен, който изпревари Вермаелен и на първа греда преодоля отблизо Тибо Куртоа за 1:0.

Белгийците обсадиха вратата на своя гост, но бяха отсрамени от резервата Ромелу Лукаку чак в 89-ата минута. Дрис Мертенс центрира рутинно отдясно, но вратарят не прецени топката и с мъка я изби преди да мине зад голлинията, но пък Лукаку с гърди я добута в мрежата за един от най-лесните голове в кариерата си – 1:1.

В неделя Белгия играе контрола с Норвегия, а на Евро 2016 е в група с Италия, Ейре и Швеция.