3. Ливърпул наказа грешките на Тотнъм за страхотно 3:2 на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Ливърпул наказа грешките на Тотнъм за страхотно 3:2 на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Джерард вкара победен гол от дузпа в мач с два пълни обрата, Тотнъм загуби за сефте от 12 мача във Висшата лига

Ливърпул победи Тотнъм с 3:2 в страхотен мач с два обрата на „Анфийлд” в 29-ия кръг на Висшата лига. Суарес изведе мърсисайдци напред, Вертонген вкара два пъти в края на първото и началото на второто полувреме, но Даунинг наказа грешка на Уокър и Лорис, за да изравни, а Джерард вкара победния гол от дузпа в края след нова досадна грешка на „шпорите”.

Ливърпул спря серията на Тотнъм от 12 мача без загуба в шампионата и взе 4-ти пореден успех във всички турнири.

Тотнъм влезе в мача в чудесна форма – 8 мача без загуба във всички турнири и 12 мача без поражение във Висшата лига. Ливърпул записа 4 победи в 5-те мача у дома преди този, но изоставаше на цели 12 точки от „шпорите”.

Двата отбора си размениха по един кратък период на владеене на топката преди Гарет Бейл да създаде първия интересен момент. Уелската суперзвезда на Тотнъм стреля от пряк свободен удар и макар да не насочи много добре странното въртене на топката накара Брад Джоунс да избива несигурно.

Гостите от Лондон тъкмо се наслаждаваха на надмощие с много пасове и постепенни атаки, когато Ливърпул поведе след страхотен отборен гол.

Коутиньо изнесе за Хосе Енрике, испанецът изведе Суарес, а уругваецът отблизо простреля Уго Лорис, за да отпразнува първия гол на ъгловото флагче – 1:0 в 21-ата минута.

Суарес достави за Стърдиж малко по-късно, но Лорис умело изби пред английския национал.

Двете нови попълнения на „червените” – Стъридж и Коутиньо се справяха отлично и всяка атака на домакините изглеждаше бърза и опасна.
Конфликтните играчи Суарес и Паркър се скараха помежду си в центъра в края на първата част. Това не разсея Ян Вертонген и защитникът изравни точно преди почивката.

Гарет Бейл центрира добре и белгийският бранител се извиси, за да се разпише с глава – 1:1.

Джоунс спаси шут на Дефоу до близката греда, а Тотнъм поведе с втори гол на Вертонген.

Попадението приличаше на първия гол за гостите, но този път дойде след удар с крак. Бейл центрира от пряк свободен удар, Карагър изби лошо с глава, а Ян Вертонген прати от воле с левия крак в мрежата за 1:2 след 53 минути.

„Шпорите” бяха близо до трети гол, но Сигурдсон тресна гредата.

Ливърпул обаче не се предаде и на свой ред направи пълен обрат, за да вземе трите точки.

Уокър върна странно топката назад, Лорис се провали в опита да изчисти, а Стюарт Даунинг беше на точното място, за да се разпише между краката на Вертонген в празната врата и изравни – 2:2.

Бейл изпусна на два пъти за секунди, като Карагър спря първия му удар, а с глава после не нацели вратата.

Дефоу изигра ужасно една топка и вместо да подхване контра, изведе Суарес, който се строполи в пеналта след контакт с Асу-Екото и съдията Майкъл Оливър даде дузпа. Стивън Джерард прати Лорис в грешния ъгъл и по земя донесе победа на Ливърпул – 3:2.

Ливърпул задмина своя градски съперник Евертън и вече е шести с 45 точки, колкото имат и „карамелите”. Тотнъм остава трети с 54.