3. Лацио разпиля Марибор, Тотнъм не сбърка срещу Панатинайкос

Лацио разпиля Марибор, Тотнъм не сбърка срещу Панатинайкос

Лацио и Тотнъм се класират за 1/16-финалите на Лига Европа, докато Панатинайкос и Марибор отпадат от надпреварата

Отборът на Лацио се наложи с убедителното 4:1 като гост на Марибор и по този начин си осигури първото място в крайното подреждане на група „J” на турнира Лига Европа.

Италианският тим поведе с 1:0 в 16-ата минута след гол на Либор Козак, а до края на първата част Лацио успя да отбележи още две попадения. Стефан Раду покачи на 2:0 малко след като изтече половин час игра от началото на мача, а в 38-ата минута Серджо Флокари бе точен за 3:0. Така на почивката на мача Марибор губеше от Лацио с 0:3.

Шест минути след подновяването на играта през втората част, Серджо Флокари отбеляза втория си гол в мача, след като се разписа за 4:0. Марибор достигна до почетно попадение в 85-ата минута, а негов автор бе Маркос Таварес.

При резултат 4:1 в полза на Лацио дойде и последният съдийски сигнал на мача, игран на стадион „Людски Врът”.

В другия двубой от групата Тотнъм се наложи над Панатинайкос с 3:1. Двубоят се проведе на „Уайт Харт Лейн” в Лондон, а „шпорите” водеха с 1:0 на почивката на мача, след като Емануел Адебайор успя да даде аванс на своя отбор в 29-ата минута.

През втората част обаче Панатинайкос все пак успя да изравни резултата. Това се случи в 54-ата минута, а автор на гола за 1:1 бе Зека. В 76-ата минута обаче „шпорите” отново поведоха, след като Клинт Демпси засече кълбото с глава, а то срещна напречната греда, след което и тялото на вратаря Орестис Карнезис и влетя във вратата на гостите. Крайното 3:1 оформи Джърмейн Дефоу в 82-ата минута.

Така Тотнъм записа втора победа в групата и завършва на 2-ото място в групата, като финишира с актив от 10 точки в крайното класиране. Панатинайкос приключва на 3-то място с 5 пункта, а Марибор е на последната позиция с 4. Лидерът Лацио пък финишира с 12 точки.